Křenovické zastupitelstvo má dva nové členy. Jana Brčáka a Josefa Hrůzu, kteří rezignovali, nahradili Milan Sláma, první porevoluční starosta, a David Kosinka. V tomto volebním období se sedmičlenné zastupitelstvo muselo vypořádat už se třemi odchody. Na konci roku 2011 skončila v zastupitelstvu Olga Kolísková.

Deník o rezignaci Jana Brčáka a Josefa Hrůzy hovořil se starostou Stanislavem Bartošem.

Jak jste reagoval na to, že dva zastupitelé, kteří v minulém volebním období obec vedli, rezignovali? Tušil jste to, nebo to pro vás bylo překvapení?
V případě Pepíka Hrůzy jsem to tušil, protože o tom mluvil už delší dobu. U něj to překvapení nebylo. Honza Brčák měl možná prakticky pocit, že v zastupitelstvu bude zbytečný, když tam Pepík nebude.

Zklamalo vás, že se rozhodli odstoupit, řekněme, uprostřed volebního období?
U Pepíka Hrůzy mě to dost zklamalo, byl to sok doslova a do písmene.
Víte, byli to bývalí starosta a místostarosta a váhu v zastupitelstvu měli větší než dva noví zastupitelé, kteří teď  přišli.

A co bylo důvodem, že se rozhodli skončit?
Důvod nám neřekli, dodneška ho neznáme.

Ovlivní jejich odchod práci zastupitelstva?
Určitě ano, teď se celkově cítíme  politicky silnější. Třeba pan Kosinka je mladý muž od rodiny, který má blíž k našemu myšlení, protože zastupitelstvo je složeno z mladých lidí. Má k nám blíž, i když je z jiné strany. Myslím si, že teď vše bude lepší, průchodnější.

Co byste tedy chtěli prosadit?
Plánujeme dětské hřiště. To je zrovna příklad, kdy mladší členové rodiny by mohli být spíše pro. Rozhodovali jsme o umístění.

Lokalitu pro hřiště už jste schválili?
Ještě ne. V úvahu by přicházel prostor na návsi proti domu pana Brčáka, ten byl proti tomu. Myslím si, že teď to spíše prosadíme.

Jak do zastupitelstva zapadla studentka Michaela Hořejší, která nahradila Olgu Kolískovou, jež rezignovala na konci roku 2011?
Výborně, špičkově. S její prací jsme velmi spokojeni.

Co jsem tak vypozorovala, v zastupitelstvu panovaly velké rozpory už od začátku volebního období. Začalo to multifunkční budovou, kterou prosazovalo minulé vedení. Jak to s ní vypadá teď?
Ta je totálně pohřbená. My ji na světlo tahat nebudeme.  Na nějakou dobu je to vyřešená věc.

Chystáte se kandidovat do obecního zastupitelstva i příští rok na podzim?
Rozhodně ano. Je tu spousta práce, kterou chceme udělat. Utíkat z boje určitě nechceme. Necháme to na volbách, jak to všechno dopadne.

Zastupitelstvo
Současné složení: starosta Stanislav Bartoš, místostarosta Anna Kršková, Pavla Jakubcová, Michaela Hořejší, Roman Moravec, Milan Sláma a David Kosinka.
Odstoupili: Olga Kolísková, Jan Brčák a Josef Hrůza.