Za své nadání a píli byl nyní také oceněn jako Talent Jihočeského kraje v humanitní kategorii. „Je to zhodnocení všech soutěží, kterých jsem se zatím zúčastnil,“ poznamenal dvanáctiletý Honza.


Poslední dva roky se se svými slohovými pracemi zúčastňuje krajských i republikových soutěží. „Vděčím za to paní učitelce Kafkové, která nám dává každý měsíc slohovou práci,“ říká nadaný šesťák.


Podle Hany Kafkové, která učí český jazyk, je Honza na svůj věk velice vyzrálý. „Na rozdíl od jiných vrstevníků dokáže příběh dotáhnout do konce. Má dobré znalosti z dějepisu, které při psaní využívá, a když píše o nějakém místě, nastuduje si o něm informace nebo se tam jede s rodiči podívat, aby věděl, o čem píše. Dokonce si vyhledal i latinské názvy, když to bylo třeba. Na šesťáka je zkrátka úplně jinde,“ chválí svého žáka Hana Kafková.


Základní škola E. Beneše už získala titul Talent roku potřinácté. „Máme tady šikovné děti,“ dodala češtinářka.


Honza bere psaní jako svou zálibu, živit se tím zatím neplánuje. Z vyhlášení Talentu Jihočeského kraje, kde byl se svými rodiči, si kromě diplomu přivezl i věcné ceny. „Dostal jsem tašku, keramický výrobek, myš k počítači a knížku,“ vyjmenoval. Kromě toho také přiznal, že na rozdíl od psaní ho zatím moc nebaví čtení.