„Jedná se o osvětlení zadního vchodu do tělocvičny, kde je tmavé zákoutí. Jde se tam kousek parkem z Tyršovy ulice, která je dostatečně osvětlená, ale až ke dveřím to nestačí. Proto jsme se rozhodli, že v nejbližších dnech dáme na fasádu u zadního vchodu čidlo, které při zaznamenání pohybu rozsvítí světlo," vysvětlila místostarostka Mirovic Marie Hrdinová.

Na tmu u kostela svatého Klimenta v Mirovicích si podle ní vedení města stěžovali návštěvníci kostela včetně faráře. „Když odcházejí po mši z kostela, musí chodit potmě. Bývalý farář bydlel u kostela a měl na domě instalované čidlo, ale už tam nebydlí a nový farář tam jen dojíždí na mši, proto už tam čidlo není," vysvětlila Marie Hrdinová. Lidé chtěli, aby tam vedení města zařídilo veřejné osvětlení.

Radní podle Marie Hrdinové uvažují také o tom, že by kromě veřejného osvětlení bylo dobré vybudovat ještě pohledové venkovní osvětlení kostela. „Jednali jsme o tom i s novým farářem. Napřed ale musíme zpracovat projektovou studii, abychom zjistili, kolik by to případně město stálo a v jaké míře bychom se do projektu mohli pustit," uzavřela Marie Hrdinová. Na přípravách pracují.

Autor Stanislava Koblihová