Příznivci vín si ji mohou ověřit už teď na svatomartinských vínech. „Jsou to mladá vína, která se vyrábí z raných odrůd. Jako první dozrávají například Müller a Moravský muškát. První letošní vína jsou skutečně na vysoké úrovni," doplnil Tomáš Veselý.

Svatomartinská vína se vyznačují svěží ovocitou  chutí. Přesto, že zrála pouhých několik týdnů, získala si za tu dobu svůj osobitý charakter.  Podle Tomáše Veselého si rok od roku získávají stále více na oblibě.

V písecké specializované prodejně nápojů Holidays, která se nachází u Hřebčince, nabízí bílá, červená a růžová vína z Vinařství Dufek, Habánských sklepů, Mikulova a Znovína Znojmo. Cena se pohybuje od 70 do 100 korun. „Svatomartinská vína by se měla správně  otevírat  nejdříve 11. listopadu v 11 hodin," upřesnil Tomáš Veselý. Ještě připomněl, že jsou mladá vína v poslední době stále oblíbenější pro svou osobitou svěžest, ale  vypít by se podle odborníků měla nejpozději do Velikonoc. Rozhodně nejsou vhodná k archivaci, protože  by časem ztrácela na kvalitě.

Letošní úroda podle Tomáše Veselého skutečně slibuje kvalitní sortiment. „Po loňském komplikovaném roce, kdy hodně pršelo a vinice postihly plísně, to bylo letos naštěstí naopak. Vloni při sklizni převládala v hroznech kyselina, letos měly mnohem víc cukru při sklizni, proto mají vinaři možnost využít z úrody větší potenciál," konstatoval Tomáš Veselý. Příznivci sklenky dobrého vína se tedy letos mají rozhodně na co těšit, a ochutnávat letošní mladé víno už mohou podle odborníků ode dneška od jedenácti hodin, a to nejen k tradiční pečené svatomartinské huse  s knedlíkem a zelím, ale třeba i ke zpříjemnění dlouhých podzimních večerů třeba s kvalitním sýrem.         

Z historie…

I když značka Svatomartinské víno byla zaregistrována teprve v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond, pilo se už na dvoře císaře Josefa II. Tehdy totiž bývalo zvykem připíjet si na den svatého Martina poprvé novým vínem. V tento den totiž vinařům, kteří hospodařili u větších sedláků, končila služba. Její pokračování se na další rok dojednávalo při skleničce prvního vína z podzimní sklizně a nad hutnými pokrmy z pečené husy a koláči.
Zdroj: http://www.wineofczechrepublic.cz