Čtyři měsíce fotografie si mohou užívat ti, kdo se zúčastní akcí Píseckého  fotofestu. Jejich pořadatelem je Spekta.

„Členy organizace jsou profesionální fotografové, stejně jako lidé, kteří fotografii mají rádi a zabývají se jí mimo svůj hlavní pracovní obor,"  připomněl předseda Specty Vladimír Homola.

Akce fotofest, série výstav, workshopů, telemostů a debat s umělci, se budou konat nejen v Písku, ale také ve Vráži, Mirovicích, Miroticích, Protivíně, Bernarticích a Ražicích.

Velký zájem zřejmě bude o exteriérové výstavy fotografií  na nádvoří písecké Sladovny.V úterý od 18 hodin se zde koná vernisáž první autorské výstavy. Svatební fotografie tady představí autorka českého původu žijící v USA Mirka Psak.

Fotografka  se narodila v roce 1978 v Praze a v roce 2001 se odstěhovala do New Jersey v USA. V současnosti žije v Severní Karolíně. V roce 2008 založila živnost Mirka Photography, jejími významnými zákazníky jsou hráči národní fotbalové ligy, týmu New York Giants David Tollefson a Steve Weatherford.

Výstava  svatebních fotografií Mirky Psak potrvá do 1. července. Vystřídají ji portréty a akty českého fotografa Martina Andrleho