Pracují pod laskavým dohledem paní učitelky Daniely Fořtové a mentora z praxe pana Tomáše Urbana. Vyrábějí ručně malované tašky a šijí roušky z textilních materiálů a snaží se, aby se roušky staly stylovým doplňkem nikoliv omezením. Propagují ochranu životního prostředí a zisk věnují dobročinné organizaci Čistý les.

A jak rok podnikání vidí podnikatelský tým GreenFuture?

V září roku 2020 jsme sestavily skupinu a v říjnu započala naše výroba ručně malovaných tašek a roušek. Od té doby jsme vyřídily stovky objednávek, ušily a namalovaly nespočet tašek a roušek.

GreenFuture - Tereza Doubková, Kateřina Kučerová, Markéta Lauerová, Simona Charyparová, Gabriela Ctiborová, Tereza Bílková, Anežka Housarová a Petra Kalianková

Tento rok nám přinesl spoustu nových zkušeností. Naučily jsme se pracovat jako sehraný tým, vyslechnout si nápady a názory ostatních a pokusily jsme se naše představy a sny zrealizovat. Tento rok nás naučil, jak správně komunikovat se zákazníkem, aby od nás odcházel spokojený a znovu se vrátil.

Zmíněný rok nám ale také i něco vzal. Vzal nám nevědomost. Už víme, že podnikání není lehká záležitost. Obnáší spoustu práce a dlouhé hodiny strávené na počítači. Pokaždé, když něco vylepšíme, už přemýšlíme o tom, jak být ještě lepší. Podnikání je běh na dlouhou trať.

Ve škole se naučíme spoustu věcí, například, jak řídit firmu, jak rozdělit kapitál, jak oslovit zákazníky. Teorie je jedna věc, ale v praxi je to něco úplně jiného. Ze začátku jsme si ničím nebyly jisty, měly jsme obavu, zda jsme vše udělaly správně, ale postupem času jsme našly ten správný směr a daří se nám.

Důkazem jsou získaná ocenění na online veletrhu v Hradci Králové, kde jsme zvítězily v hlavní soutěži nejlepší firma veletrhu, a na online veletrhu JA EXPO, kde jsme obsadily první místo v kategorii nejlepší e-shop, a postoupily do národního finále. To bude celé v anglickém jazyce a bude se konat 5. května.

Věříme, že své zkušenosti z reálné firmy uplatníme nejen u maturity, ale hlavně později v praxi.