Studentky vyrábějí svíčky, hračky pro psy i pomůcky na cvičení.Studentky vyrábějí svíčky, hračky pro psy i pomůcky na cvičení.Zdroj: OA PísekNabídku založit si a provozovat jeden školní rok svojí firmu vždy dostávají studenti třetích ročníků. Letos se do projektu rozhodlo zapojit hned šest studentek. "Holky si dají počáteční vklad, nakoupí suroviny, něco hezkého vyrobí a poté společně hledáme odbytiště. Prodávat začínáme většinou na třídních schůzkách, kde si studentky zkoušejí oslovovat zákazníky a komunikovat s nimi, aby jim neutíkali," popsala mentorka projektu a kantorka Daniela Fořtová.

Společnost mladých podnikatelek tvoří Natálie Grospietschová, Hana Rozhoňová, Štěpánka Krčalová, Barbora Kudějová, Barbora Stejskalová a Eliška Rejšková. Studentky daly firmě název REMEDY. Pochází z angličtiny a význam tohoto slova by se dal volně přeložit jako určitá forma léku nebo řešení problému. Vyjadřuje cíl podnikání, kterým je pomáhat ostatním a tvořit výrobky z recyklovaných materiálů.

Jitka Mošovská a Vlastimil Harapes, který usedl v porotě.
Jitka Mošovská z Písku se stala Dámou roku Overshine

"Na trh přicházíme s kolekcí aroma svíček v recyklovaných skleničkách, které by s velkou pravděpodobností skončily v odpadu. Ke každé vůni svíčky přidáváme brožuru s uvolňovacími dýchacími cviky. Dále nabízíme hračky pro psy a kočky v různých velikostech a provedení. Posledním naším produktem jsou copy na pilates a jiná rehabilitační cvičení včetně brožury se cviky. Vše vyrábíme z recyklovaných textilií," uvádějí studentky ke svému projektu.

Veškerý zisk společnosti chtějí mladé podnikatelky darovat domácímu hospicu Athelas, který se věnuje nejen paliativní péči, ale zajišťuje i psychickou podporu pro okolí pacientů.

Studentský projekt má také svůj e-shop www.remedyshop.eu, kde si můžete vybrat některý z výrobků a pomoci tak dobré věci.

#JACzech, #JAFirma, #JAMediaCup