Do celostátního kola konaného v písecké Sladovně postoupily práce ze tří regionálních kol, z každého celkem šest prací. Porota vybírala tři nejlepší projekty rodinných domů a ve druhé kategorii – bytové domy a občanská výstavba - rovněž tři nejlepší projekty.

První místo je v obou kategoriích oceněno částkou deset tisíc korun, stejnou částku vybojuje student pro svou školu. Druhá příčka znamená 7000 korun pro studenta i školu, třetí místo pak 4000 korun pro studenta i školu.

Spolupráce společnosti Xella se SOŠ a SOU Písek trvá již skoro dvě desítky let. „Je tedy na místě poděkovat paní ředitelce Zuzaně Sýbkové a panu Petru Lasovskému, kteří mají velký podíl na zajištění a organizaci těchto událostí," uvedla Hana Šimánová, vedoucí projektu studentských soutěží společnosti Xella.

Porota zasedala v tomto složení: technici společnosti Xella Radek Sazama, Jakub Hergezel, Pavel Červík, Kamil Horyna a Zuzana Menšíková, z místních odborníků poskytli názor pánové Vratislav Vokurka a Josef Zábranský.

Přední příčky vybojovali:

Kategorie Rodinné domy

1. místo: Tomáš Kocman, Střední průmyslová škola stavební Brno, Kudelova

2. místo: Petra Kropáčová Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola stavební Praha, Dušní

3. místo: Anna Lešková, Střední průmyslová škola stavební Ak. St. Bechyně Havl. Brod

Kategorie Bytové domy a občanská výstavba

1. místo: Štěpánka Láníková, Střední průmyslová škola stavební Liberec

2. místo: Filip Nentvich, Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové

3. místo: Ondřej Krátký, Střední průmyslová škola stavební Ak. St. Bechyně Havl. Brod