Budování střediska komplexních služeb má opodstatnění. Město se věkem svých obyvatel řadí k nejstarším v republice a lidí, kteří potřebují zdravotní a sociální služby, neustále přibývá.

„Vítám znovuotevření stravovacího střediska pro seniory. Je to místo, kde se scházíme nejen u oběda, ale také při různých akcích. Je pro nás zdarma k dispozici aktivizační program, kde si například cvičíme paměť, učíme se ovládat počítač nebo vyrábět různé předměty," řekla  jedna z klientek střediska  Eva Mazalová.

Od pondělí se senioři a také zdravotně postižení lidé mohou těšit  na nové prostředí a rozšíření služeb. Ve čtvrtek dopoledne byla  slavnostně uvedena do provozu další rekonstruovaná část objektu. Součástí druhé etapy  za 2,5 milionu korun je mimo jiné vybudování bezbariérového vstupu a hygienického střediska a úprava gastronomické části.

„První etapa  rekonstrukce stála deset milionů korun. Dotaci jsme nedostali, a tak veškeré náklady šly na účet města.  Ve třetí etapě za zhruba 650 tisíc korun obnovíme  staré technologie v prádelně a dovybavÍme prostory pro aktivizační programy. Ale těší nás, že se dobudování komplexního centra  pro seniory na Nábřeží 1. máje blíží k závěru," uvedla místostarostka Hana Rambousová (VPM).

Stravovací a společenské středisko je v provozu  32 let a poskytuje pečovatelské  služby seniorům  a těžce zdravotně postiženým občanům města.