V Miroticích vyhrálo SNK města Mirotice v čele s Martinou Mikšíčkovou a získalo šest mandátů v zastupitelstvu. „Popravdě jsme takový úspěch ani nečekali. Čekali jsme tak pět lidí, ale šest – to je skvělé," zhodnotila Martina Mikšíčková. Žádné oslavy se podle jejích slov v sobotu večer nekonaly. „Zatím není co slavit, ještě záleží, jak se domluvíme. Už máme něco nastíněné, ale zatím o tom nechci mluvit. Stejně si pořád myslím, že na malých obcích je to hlavně o lidech, ne o stranách," doplnila Martina Mikšíčková.
V Mirovicích je vítězem voleb uskupení Jihočeši 2012 v čele se současným starostou Zdeňkem Bártou. „Na to, že tu máme šest stran, to podle mě dopadlo hodně dobře. Šest mandátů jsem ani nečekal," uvedl Zdeněk Bárta a doplnil: „Dneska si jdeme sednout a začneme jednat." V zastupitelstvu získali čtyři mandáty nováčci ANO 2011. „Čtyři křesla je dost, určitě můžou dění v Mirovicích ovlivnit. Bude záležet kam se přikloní," dodal Zdeněk Bárta.

Nové uskupení Jihočeši 2012 překvapilo tradiční ČSSD a ODS v Milevsku. Jeho lídr Ivan Radosta deklaroval, že Jihočeši 2012 chtějí post starosty. „Musíme být realisté. Pokud tady budeme chtít mít fungující zastupitelstvo, radu města a radnici, tak koalice bude minimálně tří až čtyřčlenná. S méně to asi nepůjde," řekl Ivan Radosta.
Nejdál jsou s povolebními plány v Protivíně. „Rád budu pokračovat ve spolupráci s lidmi, kteří tady se mnou jsou celou dobu," řekl Jaromír Hlaváč (ODS).
V Písku obhájila ČSSD sedm mandátů, zmizel jí ale koaliční partner Volba pro město, který ztratil čtyři místa. „Sice jsme vyhráli a vážíme si všech hlasů, které jsme dostali, ale celkový výsledek je velmi komplikovaný. Zastupitelstvo se hodně rozdrobilo," řekl lídr ČSSD Ondřej Veselý.