Na přítomné budou čekat hry a soutěže, kterých se zúčastní celé rodiny, opékání špekáčků i prohlídka minizoo. V rámci programu se také slavnostně otevře Smíškovo dětské hřiště.

Občanské sdružení založila Gabriela Smolová především proto, že se v okolí nekoná dostatek akcí pořádaných pro handicapované děti. „Chtěla jsem, aby rodiče 
s postiženými dětmi měli kam jet, aby měli nové zážitky, nové kamarády, to je totiž zvlášť pro handicapované děti hodně důležité. Zároveň se snažíme 
o integraci mezi zdravé, takže na našich akcích vítáme jak handicapované, tak zdravé děti. Když si na sebe odmala zvyknou, naučí se na sebe nekoukat špatně," uvedla Gabriela Smolová, která má sama dvě sedmnáctiletá dvojčata s mentálním postižením – Denisu a Dominiku.

V rámci svých aktivit sdružení mimo jiné začalo budovat dětské hřiště, které bude zcela bezbariérové. S jeho výstavbou pomáhají i sponzorské dary či místní obyvatelé a právě v sobotu 28. června bude během olympiády slavnostně otevřeno. Začátek akce je ve 14 hodin.