„Zapomněnka", tak označuje svůj obchod s potravinami a dalším zbožím v ulici Karla Čapka na  starém sídlišti Miloslav Buřil. Většina lidí sem chodí nakupovat, jen když něco zapomene. Miloslav Buřil tu ale brzy skončí. Prostory, které si od města pronajímá, opustí na konci dubna.

„S podnikáním nekončím. Jsem tu v nájmu a budu se stěhovat na Tyršovo náměstí do vlastního, abych něco ušetřil," vysvětluje provozovatel  Miloslav Buřil, proč zaslal městu výpověď.

„Nedovedu zhodnotit, zda nová prodejna bude lepší, ale budu dál od konkurence," naráží Miloslav Buřil na to, že blízko jeho obchodu  jsou supermarkety Penny a Albert. „Lidé ze sídliště na větší nákupy chodí tam a jen málo z nich u mě nakoupí širší sortiment," podotýká podnikatel, který má také  pojízdnou prodejnu a zásobuje malé vesničky na Písecku i Táborsku. Jako další výhodou nové prodejny vnímá i to, že skončila prodejna Luko, která se nacházela v Havlíčkově ulici, tedy kousek od Tyršova náměstí.

Podnikatel Buřil neuvažoval o tom, že by město požádal o snížení nájmu, jako to udělala Domita nebo zlatník Robin Vlček. I kvůli tomu, že město zvedlo nájemcům nebytových prostor nájem o inflaci.

Zákazníci Miloslava Buřila o jeho přesunu už vědí. „Ozývají se a říkají: Kam budeme chodit nakupovat," dodává podnikatel.

Město už na pronájem prostor vyhlásilo výběrové řízení. „Doufáme, že se někdo přihlásí," konstatoval místostarosta Martin Třeštík.

Prodejna a skladové prostory mají podle jeho slov velikost sto dva metry čtvereční. „Minimální roční nájem je padesát tisíc korun," doplňuje Martin Třeštík.