Muži se nechtělo do vězení. Policie ho ale našla

Protivín – Písečtí kriminalisté, kteří se specializují na pátrání po osobách, mají dlouhodobě skvělé výsledky. V úterý mohli ukončit další pátrání, a to po muži (1983), který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Ve středu 4. května bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání a v úterý v ranních hodinách kriminalisté muže vypátrali a zatkli v Protivíně. „Provedli potřebné úkony a ještě dopoledne muže předali eskortnímu oddělení,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Jak dodala, policisté odsouzeného převezli do věznice, kde nastoupil k nařízenému výkonu trestu.

Očkovací centrum se přestěhovalo

Písek – Očkovací centrum se přesunulo mimo areál nemocnice, do dřívějšího odběrového místa. Je prostorově menší, ale kapacitou se vyrovná tomu původnímu. Zdravotníci v něm dokáží naočkovat tisíc osob denně a odebrat až dva tisíce vzorků k analýze. Na Písecku je v současnosti proočkováno přibližně 65 procent populace. „Poptávka po očkování je nyní stabilně nižší. Očkujeme proto jen jeden den v týdnu,“ uvedl Pavel Malina, primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek, který má očkování na starosti. Nové očkovací centrum je přístupné z parkovišť města i nemocnice, odběrové centrum má vlastní vchod v jiné části pavilonu. V budově rehabilitace, kde se očkovalo proti onemocnění Covid-19 dříve, nemocnice obnovila vodoléčbu a další rehabilitační procedury.

Domov pro seniory v Sovově ulici za 200 milionů se začne budovat v červnu.
Domov pro seniory v Sovově ulici za 200 milionů se začne budovat v červnu

Poprask na laguně bude v Mirovicích

Mirovice – Městská knihovna ve spolupráci s městem pořádají v sobotu 14. května divadelní představení Poprask na laguně. Koná se v sále KD Mirovice od 18 hodin. Diváci uvidí představení v podání Divadelního spolku Prácheňská scéna Písek v režii M. Kursteina s parodiemi operních árií v žánru crazy komedie. „Hlediště bude upraveno formou divadelní kavárny, občerstvení je zajištěno včetně obsluhy,“ uvedla za pořadatele Lenka Vlková. Vstupné je sto korun, pro děti polovic.

Pobírala dávky a zároveň i plat v zaměstnání

Písek – Vyšetřovatelka služby kriminální policie vydala v úterý usnesení o zahájení trestního stíhání mladé místní ženy, která měla neoprávněně pobírat dávky pomoci v hmotné nouzi. „Žena měla od března roku 2020 do července roku 2021 pobírat peníze neoprávněně. Byla totiž zaměstnaná na základě pracovní smlouvy a byl jí vyplácen příjem,“ vysvětlila písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že tyto zásadní změny neohlásila a měla si tak neoprávněně přilepšit o více než 70 tisíc korun. Písečtí kriminalisté případ vyšetřují pro podvod.

Výstava motýlů je prodloužena

Ražice - Výstava nejen exotických motýlů ve Špejcharu v Ražicích, kterou pod záštitou obce pořádají manželé Popadičovi, je pro velký zájem prodloužena až do 21. května. "I nadále platí, že vždy v sobotu od 14 do 16 hodin bude osobně přítomen i pan Popadič, kterého se zájemci mohou zeptat na vše, co je ohledně motýlů zajímá," uvedla za muzeum Michaela Čadková. Výstava je přístupná v otevírací době muzea.

Ilustrační foto.
Kdo se narodil v písecké porodnici?

Zloděj v Kožlí odčerpal naftu

Kožlí u Čížové – Písečtí policisté, kriminalistický technik i policejní psovod se služebním psem vyjížděli v pondělí 9. května brzy ráno do obce Kožlí u Čížové, kde škodil v místním kamenolomu zloděj. „Pachatel vnikl do areálu a u zaparkovaných strojů odstranil víčka nádrží a odčerpal stovky litrů motorové nafty,“ informovala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že za sebou nechal škodu bezmála 45 tisíc korun. Policisté okolnosti krádeže prošetřují a pátrají po pachateli.

Neměl papíry ani technickou

Písek – V minulém týdnu zastavila hlídka městské policie v Hradišťské ulici jedoucí vozidlo, jehož řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Auto řídil muž z Písku, u kterého vyšlo najevo, že má zákaz řízení a vozidlo navíc nemá platnou technickou kontrolu. Kromě toho se řidič odmítl podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol a na drogy. Na místo byla přivolána Policie ČR.