První na řadě je demolice výměníkové stanice v ulici Karla Čapka. Jak vysvětlil Michal Fiedler z odboru investic a rozvoje MÚ Písek, výměníkovou stanici je třeba zbourat, aby na pozemku vzniklo místo pro zařízení potřebná pro samotnou stavbu. "Bude bohužel také nutné na výjimku pokácet několik dřevin v době vegetace. Budou však podle projektové dokumentace nahrazeny,“ podotkl Michal Fiedler. Doplnil, že kácení bude rozděleno na etapy podle toho, jak budou postupovat stavební práce. Na výjimku je povoleno pokácení 15 z 31 stromů.

V budově bývalého internátu v Sovově ulici vznikne pobytové zařízení pro seniory s kapacitou 57 míst. Zakázku se městu podařilo vysoutěžit za 183,7 milionu korun bez DPH. Dodavatelem stavby je společnost STRABAG.

Obchodní zóna naproti Albertu se rozrůstá.
OBRAZEM: Naproti Albertu se staví. Vzniknou tu dvě nové provozovny

Stavební práce zahrnují podle mluvčí písecké radnice Petry Měšťanové kromě přestavby interiérů také vybudování nástavby nebo přístavbu pro kuchyň, kde bude možné připravovat až tisíc jídel pro seniory v domově i ve městě. "V plánu jsou také terénní úpravy, vybudování parkoviště, chodníků, rekreační zahrady a sadové úpravy okolo objektu," vyjmenovala mluvčí.

Pro klienty jsou kromě pokojů naprojektovány v každém patře pobytové prostory pro různé aktivizační činnosti. V přízemí by měl být společenský sál pro přednášky, koncerty nebo větší akce. Vznikne tu také recepce a potřebné zázemí pro zaměstnance. Zařízení bude provozovat zapsaný ústav, který město pro tyto účely založí.