Práce začaly už v letech 2006 a 2007, ale v loňském roce někdo oznámil, že se jedná o stavbu bez povolení, takže se celá akce zastavila.

„Měli jsme podanou žádost o řádné stavební povolení včas, ale mezitím přišlo oznámení, že stavba byla zahájena, takže to stavební úřad přerušil. Nyní musíme žádat o dodatečné stavební povolení na to, co už tam je hotové, a pak teprve budeme žádat o povolení na nové hřiště," komentoval starosta Předotic František Voldán. Tím se podle něj všechno zdrželo.

V první etapě stavby se stihly udělat zemní práce, srovnat podklad pod víceúčelovou plochou a udělat asfalt. „Pokud by nepřišlo tohle zdržení, měli jsme v plánu udělat aspoň dětské hřiště už loni, i kdybychom nedostali dotaci. Měli jsme na to peníze v rozpočtu," řekl starosta s tím, že dětské hřiště je podle odhadů otázkou tak půl milionu korun.

Na celou akci má obec podanou žádost o dotaci. Rozpočet ve výši pěti milionů korun je hotový spolu s projektem. „Skutečné náklady určitě nebudou tak vysoké, při výběrovém řízení se teprve uvidí, za jakou částku budou firmy schopné hřiště udělat. Vzhledem k tomu, že něco už je hotové z dřívějška, odhaduji náklady tak na tři miliony korun," zmínil František Voldán.

Obec chce vybudovat víceúčelové hřiště na tenis, volejbal, házenou a jiné sporty, u nějž by měly být provozní budova a dětské hřiště. Areál bude poblíž vodojemu v Předoticích. V letošním roce by se měla celá akce vyřídit papírově včetně potřebných povolení. Pak bude obec čekat, zda získá dotaci.