Projektovou dokumentaci na demolici dvou budov stávající školky a družiny a na novostavbu školky a družiny udělá pro město architekt Radek Janošík z Českých Budějovic za cenu 465 tisíc korun bez DPH. Radní vybrali jeho nabídku ze dvou, protože byla nejnižší.  

„Projekt by měl být hotový do poloviny září, potom bude vyhlášené výběrové řízení na zhotovitele,“ uvedl starosta Zdeněk Bárta. Pokud vše půjde dobře, tak by koncem listopadu mohly začít přípravné práce – kácení stromů, napojení na inženýrské sítě a vybudování základní desky. „Do prvního září příštího roku bychom chtěli mít novou školku s družinou hotovou,“ dodal starosta Zdeněk Bárta.  

Původně se počítalo s tím, že se obě staré budovy zbourají, až budou postavené nové. Teď ale není vyloučené, že se horní budova s družinou zbourá ještě před stavbou školky. To upřesní až projekt.  Zásadní problém by to ale způsobit nemělo. Děti mají pro družinu zajištěné náhradní prostory ve škole, kde už družina dočasně přestěhovaná byla. Stavba nové školky totiž měla začít původně dříve.

Zařízení pro děti

Stávající budovy jsou ze 70. let a jsou velmi energeticky náročné. Nová školka bude moderní dřevostavba. Celkové náklady se předpokládají kolem 30 milionů korun.