„Máme téměř stejnou kandidátku, kromě čtyř nových tváří. Trochu jsme to omladili," zmínil protivínský starosta Jaromír Hlaváč (ODS).

Na mladší členy sází i starosta Milevska Zdeněk Herout (ODS). „Pár lidí se změnilo. Omladili jsme se a máme polovinu žen a polovinu mužů," konstatoval Zdeněk Herout.

Starosta Mirovic Zdeněk Bárta kandidoval v minulém období za SNK – ED, tentokrát to bude za uskupení Jihočeši 2012. „Máme na kandidátce kromě dvou nových jmen stejné lidi," podotkl Zdeněk Bárta. Počet kandidátek ve městě zatím nekomentoval. „Možná tady budeme mít nějaká nová uskupení, ale ještě to nevím jistě," dodal.

Do voleb jde znovu také starosta Mirotic Milan Brunclík. „Na kandidátce mám stejné lidi jako před čtyřmi lety," informoval Milan Brunclík s tím, že tématem číslo jedna bude podle něj ve volbách stavba čistírny odpadních vod v Miroticích.

Přesný počet kandidátek starostové ještě včera neznali, jelikož kandidátní listiny mohly strany podávat ještě do 16. hodiny. „Tipoval jsem, že jich bude v Protivíně šest, ale nakonec možná ani to ne," zmínil Jaromír Hlaváč. Před čtyřmi lety se v Protivíně dalo dohromady osm kandidátek.

Do 11. srpna mají strany možnost ještě doplňovat další kandidáty nebo měnit jejich pořadí na kandidátkách.