Vážená paní Gottová,

dovolte mi vyjádřit Vám upřímnou soustrast nad úmrtím Vašeho manžela pana Karla Gotta, vynikajícího zpěváka, moudrého, laskavého a štědrého člověka. Několik generací s jeho písněmi vyrůstalo a provázely a stále nás provázejí vlastně po celý život. Na Karlu Gottovi jsme mohli obdivovat nejen krásný hlas, ale také to, jak si i při své mimořádné popularitě dokázal sám ze sebe dělat legraci. Jeho smysl pro inteligentní humor byl pověstný.

Pro naše město Písek pak byla významná i jeho štědrost, kdy finančním darem přispěl na obnovu Kamenného mostu, naší nejvýznamnější památky. To bylo po ničivých povodních v roce 2002 a patří mu za to velký dík!

Vážená paní Gottová, přeji Vám a Vašim dcerkám, abyste toto velmi těžké období dokázaly zvládnout a brzy je překonaly. Věřím, že hezké vzpomínky a podpora nejbližších Vám v tom pomohou. Vážím si péče, kterou jste svému manželovi v posledních letech věnovala, a umožnila tak fanouškům pana Karla Gotta těšit se z jeho přítomnosti a zpěvu v podstatě až do posledních dnů. Jeho hlas i krásné písně budou pro nás i nadále znít.

Za město Písek, Eva Vanžurová, starostka