„Účastníme se třetím rokem celostátní soutěže pro dětské týmy Srdce s láskou darované. Děti se učí, aby si všímaly, kdo co v jejich okolí dělá,“ uvedla učitelka Jitka Šefránková. Děti navrhly deset kandidátů a z nich vybraly Janu Hrdinovou, která se o obec i školu skvěle stará.

Starostka Kluk Jana Hrdinová dostala od školáků srdce.Zdroj: Deník / Stanislava KoblihováStarostka Kluk Jana Hrdinová dostala od školáků srdce.Autor: Deník / Stanislava Koblihová

Svůj výběr školáci odůvodnili:

My, žáci Základní školy Kluky jsme se po krátké diskuzi dohodli, že své srdce darujeme starostce naší obce, paní Janě Hrdinové, protože je duší celé vesnice a pěkně se o ni stará. Často chodí k nám do školy a povídá si s námi. Na začátku školního roku nás přijde jménem obce přivítat a předá nám malé dárečky. Totéž dělá i před prázdninami, kdy se loučí s páťáky, kteří odcházejí na druhý stupeň do velké školy.

Vídáme ji i před Vánoci, kdy nám pomáhá s pořádáním akce Zpívání u obecního stromečku, sleduje naše vánoční vystoupení a také nás přichází pozdravit na naši školní besídku opět s dárečkem pro každého žáčka.

Paní starostka nám už podruhé zajistila zdarma vstup do Pohádkové kovárny v Selibově. Nechala pro nás vybudovat dětské hřiště a pohádkovou stezku v okolí Kluk s domečky, klouzačkou, lavičkami a sochami zvířat.

Kdykoliv paní starostku potkáme, vždycky se na nás usmívá a dá se s námi do řeči. Cítíme, že nás má ráda. My ji máme také rádi.