To, že současný starosta Vladimír Pánek nechce obec dál vést, není novinkou. Prohlašoval to už několik měsíců před volbami. Do zastupitelstva sice kandidoval, ale až z jedenáctého místa kandidátky. Přesto ho voliči poslali s počtem 281 hlasů na první místo. Ani to jeho názor nezměnilo? „Když jsem řekl, že už starostu dělat nechci, bylo to po zralé úvaze, a tento názor měnit nebudu. Po čtyřech letech se cítím unavený. Neříkám, že už nikdy nechci pracovat ve vedení obce, ale teď si potřebuji odpočinout," konstatoval starosta Vladimír Pánek.
Se svou prací za uplynulé čtyři roky je podle svých slov spokojený. „Proinvestovali jsme přes osmdesát milionů korun a i když je obec trochu zadlužená, splácet milion ročně je celkem zanedbatelné," řekl Vladimír Pánek.

A kdo tedy bude v příštím období Čimelice vést? „Na volebním guláši, který jsme dělali před volbami, mě mimo jiné zajímalo, kdo z lidí, kteří kandidují, by byl v případě zvolení ochoten přijmout funkci starosty. Prakticky jediný, kdo odpověděl kladně, byl současný místostarosta Vladimír Bouček," uvedl starosta. O jeho nástupci je tedy zřejmě rozhodnuto, kdo však bude dělat místostarostu, když nikdo nemá zájem přijmout uvolněnou funkci?

„Vypadá to tak, že od dalšího období budeme mít v Čimelicích uvolněného starostu a neuvolněného místostarostu," podotkl Vladimír Pánek s tím, že by na obecním úřadě vznikla nová pozice, a sice tajemníka. „Už dávno jsem tvrdil, že by tady měl být tajemník, který bude udržovat chod obce bez ohledu na to, kdo se bude střídat ve vedení," doplnil starosta.

Ustavující zasedání nových zastupitelů by se mělo uskutečnit v úterý 11. listopadu.