Aktuální žádost se týká 11 920 metrů čtverečních. Zájem o ně má podnikatel, který je vlastníkem sousedních pozemků. Chce tu vybudovat skladovací a logistické centrum.

Opoziční zastupitel Zdeněk Herout se zajímal o to, zda rada města či rozvojová a investiční komise přijaly pravidla pro prodej pozemků, aby měla vliv na vytvoření nových míst.

„Moje obava je ta, abychom nerozprodali nebo nerozdali průmyslovou zónu stávajícím podnikatelům bez vlivu na růst počtu pracovních míst," vysvětlil Zdeněk Herout.

Starosta Ivan Radosta na první podnět odpověděl, že jsou zpracovaná pravidla pro společnosti, které do zóny přijdou.

Obecně řekl, že jejich snahou je nejen lákat nové podnikatele, ale zároveň je důležité starat se o firmy, které v Milevsku už léta podnikají. „Stalo se, že v průmyslové zóně, kterou plánujeme a kterou by bylo dobré obsadit, mají firmy dvacet i více let pozemky. Nyní mají ne jedinečnou, ale jedinou šanci, než nové firmy zavedeme do zóny, si prostor pro své podnikání zvětšit," konstatoval starosta. Reagoval tak i na nedávné žádosti o rozšíření podnikání tří společností z lokality, kterým zastupitelé vyhověli.

Radní Miroslav Doubek by byl raději, kdyby se hlasovalo o smlouvě budoucí na prodej pozemku. „A v ní bychom stanovili, že když tam podnikatel vybuduje halu, tak mu pozemek převedeme. Překonám to a budu věřit příslibu žadatele, že to není na spekulativní účely, ale že chce rozšířit logistické centrum," konstatoval Miroslav Doubek.

Zastupitelé vyhlášení záměru, ve kterém požadují minimálně sto korun za čtvereční metr, podpořili.
Milevsko zatím investovalo do výkupu pozemků v Dukelské více než sedm milionů korun. Zásadní úkol představuje vybudovat do lokality přístupovou komunikaci. Na tu už mají Milevští připravený projekt.