„Současný majitel budovy zdravotnického střediska se na mě obrátil s tím, že by chtěl nemovitost přestavět na dům pro seniory," konstatoval starosta Milan Brunclík s tím, že město záměr jednoznačně vítá.

Mirotičtí o stavbě zařízení pro seniory uvažují už dlouho. „Nechtěli jsme přestavovat žádný objekt, ale vybudovat dům takzvaně na zelené louce. Problém je, že by tím bylo město finančně zatížené. Pokud bude seniorský dům provozovat soukromá osoba, budeme jen rádi," pokračoval starosta a doplnil jako pozitivum, že se tím kromě situace seniorů vyřeší i to, že bývalé zdravotnické středisko chátrá a hrozí, že brzy spadne.

Společník majitele budovy Petr Mádl záměr potvrdil. „Ano, uvažujeme o vybudování domu pro seniory v Miroticích. Nyní pracujeme na rozpočtu a jednáme ještě o několika možných variantách, takže víc k tomu zatím nepovím," zmínil.

Podle starosty jistě nebude problém takové zařízení naplnit. „Pochopitelně záleží, jaké provozovatelé nasadí ceny, ale zájem by určitě byl," řekl Brunclík.

Objekt zdravotního střediska  je i šikovně umístěn naproti základní škole, odkud by se mohlo donášet jídlo. Dům by mohl nabídnout patnáct bytů pro seniory.

Zdravotní středisko Mirotičtí vybudovali počátkem osmdesátých let v takzvané akci Z. Po kolaudaci byl objekt převeden do majetku Okresního ústavu národního zdraví v Písku. Fungovalo tady dětské oddělení, zubař, gynekolog či obvodní lékař. Po roce 1990 získala budovu v privatizaci doktorka Jůzlová. Dnes už neordinuje a nemovitost přešla do vlastnictví jejího věřitele. Posledních zhruba pět let je zdravotní středisko nevyužívané a chátrá.