VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Čimelic: V obci musí fungovat mezilidské vztahy

Písecko – Uplynuly dva roky od posledních komunálních voleb. Starostové tedy mají za sebou první polovinu volebního období.

14.11.2012
SDÍLEJ:

Vladimír Pánek.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

Všem starostům na Písecku jsme položili dvě stejné otázky, z nichž v první mají ohodnotit své první dva roky ve funkci a ve druhé nastínit plány do druhé poloviny volebního období. Dnes odpovídá starosta Čimelic Vladimír Pánek.

Co se vám podařilo za první dva roky? 
Mezi důležité věci, které se za poslední dva roky podařily, patří rozhodně i to, že jsme šli blíže občanům. Jednání zastupitelstva  pořádáme na neutrální půdě v restauraci Na Hvížďalce a občany se snažíme maximálně informovat o dění v obci. Ti se účastní jednání zastupitelstva, kde mají prostor vyjádřit své názory, přání a představy o rozvoji obce a podílí se tak aktivně na jejím chodu. Aktuální názory občanů jsou pro zastupitele jasným ukazatelem pro správná rozhodnutí, která by měla především uspokojovat potřeby občanů a být v zájmu celé obce.

Nejdůležitější je, aby v obci fungovaly mezilidské vztahy. Obec by měla být místem, kde se lidé cítí dobře,  kde společně žijí, respektují se a vzájemně si pomáhají. Abychom takzvaně dali lidi dohromady, podporujeme, ale i sami pořádáme různé kulturní a sportovní akce, které občany určitě sbližují.

V Čimelicích se konalo několik plesů, zábav, tancovaček, besed, přednášek,  divadelních představení a koncertů, které většinou nacházejí zázemí v restauraci Na Hvížďalce, ale v posledním roce se konaly tři koncerty i v kostele Nejsvětější Trojice. Obec pořádá zájezdy na divadelní představení do pražských divadel, uspořádala první ročník Čimelických letních filmových dnů a společně se Zámeckou zahradou pořádá každý druhý rok výstavu květin, která bude příští rok již po třicáté. Spolu se sociální komisí pořádáme setkání důchodců, vítání nových občánků do života, navštěvujeme seniory při jejich významných životních jubilejích a ročně máme kolem  deseti svatebních obřadů. Podporujeme jak sportovní, tak i ostatní organizace v obci, neboť je důležité, aby občané a především děti a mládež prožívali volný čas aktivně.

V ostatních činnostech obce se nám podařila celková reorganizace a předělání obecního úřadu, započali jsme kompletní přearchivování obecních dokumentů. Na zdravotním středisku, jehož provoz byl prodělečný, jsme změnou nájemních smluv dosáhli zisku a peníze jsme tak mohli hned vrátit zpět do zdravotního střediska na opravy sociálního zařízení.

Vyřešili jsme provozování sportovní haly, udělali jsme komunikaci v ulici u policie, kde byl dvacet let pouze tankodrom, opravili jsme stoku nad Selským rybníkem, věnovali jsme se opravě kanalizačních vpustí a opravě komunikací, zkvalitnili jsme celkovou údržbu obce, obec jsme dovybavili mobiliářem (informační skříňky, koše, stojany na kola, lavice), zakoupili jsme a zrekonstruovali bývalou moštárnu na keramickou dílnu. V některých obecních bytech jsme vyměnili okna a dveře, některé jsme zateplili a do konce roku bychom měli v některých bytech instalovat odvětrání, které bude snižovat v bytech hladinu vlhkosti.

Právě opravujeme chodník od školy na náměstí a do konce roku bychom měli vybudovat bezdrátový rozhlas a zahájit výstavbu ČOV a dostavbu kanalizace. Je ještě mnoho menších věcí, kterých jsme dosáhli či započali jejich realizaci a které pomáhají obci při vytváření prostředí, ve kterém žijeme, to by však bylo na delší povídání.

Jaké máte plány na druhý poločas volebního období?
 Nevím, kolik věcí z našich plánů stihneme udělat v druhém poločase volebního období, ale plány do budoucna jsou následující.

Prioritou je zpracování projektu na zasíťování stavebních pozemků, následné zasíťování a rozprodání stavebních parcel, dokončení všech rozpracovaných projektů včetně schválení územního plánu. Chceme rekonstruovat a dostavět veřejné osvětlení, vybudovat sběrný dvůr a umožnit tak občanům bezproblémově se zbavit odpadu, a to hlavně nebezpečného, instalovat v obci radary s ukazatelem rychlosti, rekonstruovat stávající přechody včetně jejich lepšího nasvícení, vytvořit v obci klidové zóny s doplněním herních prvků pro děti,  pokračovat v opravách chodníků a všech komunikací v obci, obnovovat v obci zeleň včetně výsadby nových stromů, v rámci protipovodňových opatření upravovat vodní toky a odbahňovat rybníky, které slouží jako retenční nádrže.

Chceme připravit žádost o komplexní pozemkové úpravy, založit servisní organizaci – například technické služby jako s.r.o. (obec musí do budoucna podnikat), zjistit podmínky a vybudovat kompostárnu, zabývat se rekultivací bývalé skládky u Smetanovy Lhoty a připravit projekt na kanalizaci v Krsicích. Samozřejmostí je rozvoj kulturní činnosti v obci a podpora činnosti všech spolků a organizací v obci. Při plánování nebudeme v žádném případě zapomínat na Krsice a čimelickou část Větrov, kterých se mnohé plány také týkají.

Příště bude odpovídat starosta Nerestců Vladimír Macoun.

Autor: Redakce

14.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT