Areál se nijak zásadně nezvětšoval, pouze se obnovily stávající prostory. „Dosluhující voliéry jsme z devadesáti procent nahradili úplně novými a vybudovali jsme technické zázemí, které tu dosud nebylo," zmínil hajný a vedoucí stanice Libor Šejna. Zázemí zahrnuje jednak místnost pro zaměstnance, jednak ošetřovnu či přípravnu krmiva.

Stanice už nesplňovala veterinární ani hygienické podmínky. „Dosud jsme tady dělali všechno svépomocí. Až v roce 2009 se naskytla příležitost, a tak jsme požádali o dotaci a loni na podzim jsme začali s renovací," pokračuje Šejna. Přestavbu finančně zaštítil fond Evropské unie a Státní fond životního prostředí.

Peníze na opravy stanici značně pomohly, avšak podle slov Libora Šejny bohužel neřeší  neustálé potíže s financováním provozu.

Dokončena je nyní první etapa rekonstrukce, druhá bude hotová do konce června. „To hlavní už máme za sebou, teď půjde především o dovybavení stanice, klecí pro zvířata a pořízení věcí nutných pro provoz," informuje hajný, který záchrannou stanici před lety zakládal.
Většina zvířat byla před renovací převezena do jiných stanic, mimo jiné i do stanice provozované ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. „V současné době navážíme zvířata zpět," ujistil Libor Šejna. Už v pátek se chystá na exkurzi do Makova první třída. Zájem o návštěvu už podle vedoucího projevilo kolem třiceti škol a školek.

Záchranná stanice živočichů v Makově existuje od roku 1993, kdy ji založil Český svaz ochránců přírody. Trvale je tady okolo padesáti až šedesáti zvířat, o které se stará jedna zaměstnankyně na plný úvazek plus několik dobrovolníků.

Známými obyvateli Makova jsou handicapovaní čápi, které můžete díky web kameře sledovat on-line na stránkách záchranné stanice www.makov.cz.