Jste Písečák. Čím je pro vás Písek a Písečáci?
Jsem rodilý Písečák. V Písku a okolí jsem prožil a plánuji ještě prožít mnoho krásných chvil, našel jsem si zde partnerku, naše děti zde chodí do školy. Samozřejmě počítám s tím, že tady strávím i zbytek života.

Toto město má dle mého názoru ideální poměr, co se týká velikosti a kvality života. Vše je relativně po ruce, téměř nic zde pro spokojený a plnohodnotný život nechybí. Kultura, sportovní vyžití, školy, krásné prostředí, historie… Je to prostě srdeční záležitost.

O to víc mě jako Písečáka mrzí současná situace, kdy mi připadá, že se v Písku příliš politikaří a málo pro město dělá.

Neznám mnoho lidí, kteří pracují na Temelíně. Jaký je váš vztah k jaderné energii a jste zastáncem rozšíření Temelína? Pokud ano, tak proč?
Na Temelín jsem nastupoval po škole v roce 1992, kdy ještě ani nebylo jisté, jestli tato elektrárna bude spuštěna. Dnes jsem rád, že rozhodl zdravý rozum a Temelín byl uveden do provozu. Byla to spousta práce, hlavně v době spouštění to bylo velmi zajímavé.
Můj vztah k jaderné energii je samozřejmě kladný. Tvrdím, že se jedná o jeden z mála opravdu ekologických a přitom stabilních zdrojů energie. Ekologové samozřejmě mohou namítat, že to tak není, a po událostech, co se staly v Černobylu nebo v Japonsku, se jejich názor asi těžko změní. Přesto musím říci, že u nás se za ta léta provozu vypěstovala opravdu silná kultura bezpečnosti provozu a není nutné mít obavy ze soužití s jadernou elektrárnou.

Co se týká rozšíření Temelína, osobně říkám ano. Je to ale samozřejmě otázka rentability návratnosti tohoto projektu a také politického rozhodnutí. Doufejme, že zvítězí zdravý rozum, bude se stavět a tato stavba přinese i pro Písek nějaký ten benefit.

Když jdu po Drlíčově kolem krámku U Vlka a nebo když do něho dokonce vstoupím, ucítím vůni koření, čajů, svíček a dalších nádherných věcí. Jak se to stane, že se pustí technicky zaměřený muž do tak křehkého a voňavého díla?
No, musím to trochu uvést na pravou míru. Srdcem tohoto díla je moje partnerka, já tomu dal pouze jméno a mnoho hodin práce. Myšlenkou otevřít obchod s tímto sortimentem jsme se zabývali již velmi dlouho, až jednou nastala životní situace vedoucí k otevření obchodu. Bylo to v létě roku 1999. Dodnes si na to vzpomínám, kdy si někdo něco koupil a my museli přerovnávat obchod, aby v regálu nebyla najednou díra. To už je naštěstí pryč, dnes řešíme spíš opačný případ.

Chod obchodu s tímto sortimentem za sebou skrývá velmi mnoho mravenčí práce, děláme ji ale rádi a bereme to spíš jako službu lidem. U nás je zákazník vždy na prvním místě a pokud se něco nepodaří, snažíme se z chyb poučit, aby to příště bylo ještě lepší. A lidé nám to svým úsměvem často vrací a to potěší v dnešní uspěchané době nejvíc.

Vím, že máte dvě děti, které vás hodně zaměstnávají. Když ale zbyde čas, co jsou vaše zájmy a koníčky, u kterých relaxujete a odpočíváte?
Na to se hledá odpověď opravdu těžko. Jsem rodinný typ, a tak můj život v současné době určuje má rodina, s ní odpočívám a relaxuji. Už se těšíme na jaro, až oprášíme kola a vyrazíme do okolí Písku na společné výlety. Pravidelně se snažím do svého života začlenit alespoň trochu sportu (basketbal), srdeční záležitostí je písecký hokej. Snažím se nevynechat žádný zápas. Velkým koníčkem je, jak jinak, náš obchod, ostatní koníčky si schovávám, až děti odrostou a budu na ně mít víc času.

Oldřich Vlk: Narodil se v Písku, je mu 39 let. Vychodil ZŠ Šobrova v Písku, střední školu se zaměřením elektronika a automatizační technika, VŠ v oboru ekonomika a management, zaměření na podnikání.
Je zaměstnanec ČEZ, a.s., JE Temelín od roku 1992 - specialista útvaru měření a regulace.
Má dvě děti. Od roku 1999 v Písku s rodinou provozuje obchod s čaji a dárkovými předměty. Jeho koníčky jsou basketbal a kolo.

Do pokračování Štafety si Oldřich Vlk vybral Josefa Handrejcha z Písku, který je podnikatel a mimo jiné i člen píseckého folklorního souboru Písečan.