Jako první legální plocha ve městě poslouží sprejerům protihluková zeď u autobusového nádraží. Stěny jsou po obou stranách silnice mezi kruhovými objezdy u Tesca a u Družby. Jejich poskytnutí k posprejování schválili radní Písku na svém posledním jednání a pokud se tento způsob zvelebení města osvědčí, mohou přibýt další lokality.

Do projektu se pustí umělci spojení s českobudějovickým spolkem Pro City Art, který město požádal o možnost plochu pro tyto účely využít. Podle starosty Písku Michala Čapka budou mít sprejeři v podstatě volnou ruku, avšak musí dodržet několik podmínek. „Díla nesmí propagovat násilí, drogy, zbraně, obsahovat rasistické a urážlivé nápisy a nesmí být v rozporu s dobrými mravy. Nemohou být používány pro reklamní a politické účely a nesmí poškozovat dobré jméno města Písku," vyjmenoval požadavky města.

Fasáda výměníku pod rukama výtvarnice rozkvetla.
Milevsko zatočilo s nudným výměníkem, inspirovalo se u ostatních měst

Malby by měly být na zdech rok, poté je nahradí jiné. Pokud se spolupráce s umělci osvědčí a graffiti se setkají s pozitivním ohlasem, může město vyčlenit další místa k tomuto využití. „Máme v Písku další prostory, kde bych si to uměl představit, například nehezké výměníky na sídlištích," doplnil starosta Michal Čapek.

Umělci se měli původně pustit do práce ještě před zimou, ale teď bude záležet především na počasí.