Projekt sportovní haly, který potřeboval pouze peníze, je tak nyní zcela na začátku. Doplatí na to nejvíce hráči a hráčky házené, florbalu a futsalu. Ti mohou kvůli velikosti hřiště hrát svá utkání pouze v obloukové hale.

Nad průtahy kolem stavby haly kroutí hlavou Michal Horák, který trénuje mladé házenkářky TJ Sokol Písek. „Jezdíme po celé republice a v kdejakých Kotěhůlkách se povedlo postavit díky dotacím novou halu. Jenom v Písku se za sedm let nestihlo nic," podotkl Michal Horák.
Písečtí podle něj udělali chybu hned na začátku v roce 2007, kdy si nechali navrhnout až příliš drahou stavbu. „Uvnitř měly být tři moduly nastavení hlediště pro velké sporty, pro menší a například pro koncerty, to všechno stisknutím jednoho tlačítka," podotkl Michal Horák.

Souhlasí s ním i tehdejší starosta Miroslav Sládek. „To byla patrně chyba. Tehdy se objevila možnost získat na projekt dotaci, takže jsme se snažili vyhovět jejím podmínkám. Vše se připravovalo ve spěchu," říká Miroslav Sládek. Zároveň ale zdůrazňuje, že projekt haly pod lesnickou školou podle něj není ztracený. „Zázemí tam bude vybudované díky bazénu, tak proč ho nevyužít a rovnou neuvažovat i o hale. Tu můžeme dostavět v budoucnu," podotkl.

Podle starosty města Ondřeje Veselého by bylo možné projekt použít. „Kromě terénních úprav bychom ho mohli využít na jiném místě v Písku," uvedl Ondřej Veselý (ČSSD).
Komunistický zastupitel Josef Tesař poukázal na to, že město vydalo za přípravu velkou částku. „Už jsme za multifunkční halu dali 2,5 milionu korun, měla stát pod lesnickou školou," zdůraznil Josef Tesař.

„Je škoda, že hala pod lesnickou školou stát nebude, uzavřel by se prostor sportovních areálů," podotkl zastupitel Karel Vodička (KSČM).
Ve vyprojektované variantě z roku 2007 se však sportovní hala do prostoru spolu s bazénem nevejde.
Přípravy sportovní haly v lokalitě pod lesnickou školou se dostaly do fáze, kdy město Písek má zpracovanou projektovou dokumentaci pro územní řízení a je vydáno také územní rozhodnutí.

Od roku 2010 je ale projekt, který měl vyjít i s terénními úpravami na více než dvě stě milionů korun, u ledu, což potvrdil i mluvčí radnice Roman Ondřich.
„V současné době na tomto projektu žádné další práce nepokračují. Vzhledem k tomu, že se jedná o finančně náročnou investici, bylo záměrem města v minulosti najít investora, který by se podílel ve spolupráci s městem na vybudování sportovní haly, nebo najít vhodný dotační titul, který by se dal využít při financování tohoto projektu. To se ale nepodařilo," uvedl mluvčí města Roman Ondřich.