Modernizace sportovišť zahrnuje zateplení střechy sokolovny, nové fasády a střechu sportovní haly, rekonstrukci sportovního zázemí ve sportovní hale a dvou šaten v sokolovně. Tělocvičná jednota Sokol získala na akci dotaci ve výši 20 milionů korun od Národní sportovní agentury. Ze svého přidá milion, což ale nestačí, a tak o pomoc požádala také město.

Už v minulém volebním období přislíbili zastupitelé, že v případě získání dotace poskytne město ze svého finanční příspěvek. Tak se stalo, a tak se žádostí o spoluúčast zastupitelé zabývali nyní znovu na svém zářijovém jednání. Jednomyslně schválili Sokolu příspěvek ve výši devět milionů korun.

V Záhoří ve směru na Zvíkovské Podhradí je nová silnice.
Uzavírka ze Záhoří na Zvíkovské Podhradí skončila. Silnice je hotová

Podle starosty Písku Michala Čapka je tento model, kdy sportovní organizace získá dotaci na obnovu sportoviště a město jí finančně vypomůže, velice přínosný. „Sokolovna i hala rekonstrukci nutně potřebují. Jsem rád, že se TJ Sokol podařilo dotaci od Národní sportovní agentury získat a se spoluúčastí města rozhodně souhlasím, protože sportoviště využívají děti i dospělí z Písku a okolí a budou mít díky tomu konečně k dispozici moderní zázemí,“ poznamenal starosta města.

Podle podmínek dotace by měly být práce na rekonstrukci ukončeny nejpozději do 31. prosince 2024.

Ceny pohonných hmot na Písecku se pohybují kolem čtyřiceti korun.
Na Písecku natankujete i do čtyřiceti korun. Nejlevněji je tradičně v Podolí

TJ Sokol Písek vznikl v roce 1868, v roce 1890 koupil pozemky a o pět let později pokládal základní kámen pro sokolovnu, která byla slavnostně otevřena v září roku 1896. Později k ní přibyly sportovní hala a oblouková hala. Sportovní hala slouží například basketbalovému týmu Sršni, který bude tuto sezonu hrát nejvyšší Národní basketbalovou ligu. Obloukovou halu zase využívají písecké házenkářky hrající také nejvyšší soutěž MOL ligu. V současnosti má TJ Sokol kolem 1500 členů. Kromě basketbalu a házené se věnuje například aerobiku, bojovým sportům, plavání, stolnímu tenisu či všestrannosti.