V kategorii dospělých obhájil loňské vítězství Petr Šlechta (Sršni Písek), který už tři roky vládne střeleckým tabulkám celé soutěže. Se svými spoluhráči dosáhl v roce 2018 na největší úspěch píseckého basketbalu – na druholigový bronz.

Druhé místo mezi dospělými obsadil Martin Komárek, jehož jméno patří k nejznámějším v dřevorubeckém sportu. Loni přivezl bronzovou medaili z mistrovství světa. Třetí místo získal nováček v této anketě - Jiří Hladík (AKJ Panthers Písek), jehož disciplínou je kickbox.

V juniorské kategorii se objevila známá jména této ankety. První místo obsadil loňský mistr světa Vít Čapek (HC ŠD Písek), druhý je dvojnásobný mistr České republiky Dominik Bartuška (SKP karate Písek) a na třetím místě se tentokrát umístil Kristián Svoboda (Plavecký klub Písek).

Kategorii dětí ovládla desetiletá karatistka Kateřina Nováková (SKP karate Písek), která má za sebou mimořádnou sezonu. Kromě toho, že je mistryní ČR, vyhrála řadu tuzemských i zahraničních závodů. Jako jediná z republiky vybojovala medaili na světovém poháru WKF Youth cup v chorvatském Umagu. Druhý je nadějný písecký lyžař Štěpán Kroupa (Skiklub Písek) a třetí neméně talentovaný basketbalista Josef Svoboda (Sršni Písek).

Mezi týmy jasně dominoval basketbal. První jsou mistři republiky Sršni Sokol Písek – U17 (basketbal). Na druhém místě zůstali Sršni Sokol Písek – muži A (basketbal) a třetí FC Písek – starší žáci U15 (fotbal).
Kromě kategorií, o kterých rozhodovala odborná komise, měli možnost hlasovat také čtenáři Deníku. Nejoblíbenějším oddílem či klubem se s absolutním přehledem stal SKP karate Písek, který se v loňském roce stal 5. nejúspěšnějším klubem ze 150 registrovaných oddílů karate v celé České republice. Hvězdou čtenářů Deníku se stal Vít Čapek (HC ŠD Písek), který si tak odnesl druhý pohár.

Sportovní osobností letošního ročníku byl zaslouženě zvolen Ladislav Černohorský, který zasvětil celý život sportu, byl předsedou tehdejší ČSTV a podílel se na prvních ročnících ankety Sportovec Písecka.

Ples pořádaly Písecký deník, Česká unie sportu a Centrum kultury města Písku za finanční podpory firem Wittmann Battenfeld, Algorit a Kočí.

Výsledky:

Kategorie děti:
1. Kateřina Nováková (SKP karate Písek)
2. Štěpán Kroupa (Skiklub Písek)
3. Josef Svoboda (Sršni Písek)

Kategorie junioři:
1. Vít Čapek (HC ŠD Písek)
2. Dominik Bartuška (SKP karate Písek)
3. Kristián Svoboda (Plavecký klub Písek)

Kategorie dospělí:
1. Petr Šlechta (Sršni Písek)
2. Martin Komárek (dřevorubecký sport)
3. Jiří Hladík (AKJ Panthers Písek)

Kategorie týmy:
1. Sršni Sokol Písek – U17 (basketbal)
2. Sršni Sokol Písek – muži A (basketbal)
3. FC Písek – starší žáci U15 (fotbal)

Hvězda čtenářů Deníku:
Vít Čapek (HC ŠD Písek)

Nejoblíbenější klub/oddíl čtenářů Deníku:
SKP karate Písek

Sportovní osobnost:
Ladislav Černohorský


Více najdete ve středečním (20. února) Píseckém týdnu.