Město Milevsko dlouho řeší, co se Sporthotelem, který je ve špatném stavu. Spravuje ho městská společnost SPOS a její nový jednatel Pavel Stejskal teď udělal rozhodný krok – chce kvůli úsporám tepla nechat vyměnit okna a dveře. Radní mu to schválili.

Jedná se o výměnu 87 oken, osmi dveří a tří schodišťových portálů. Stávající výplně otvorů jsou staré hliníkové a neplní svou tepelněizolační funkci. „Oknaa dveře jsou ve Sporthotelu nejhorší, nedají se ani otevírat a netěsní, utíká jimi teplo,“ uvedl starosta Ivan Radosta, který pět měsíců zastával funkci jednatele SPOSu. Nového jednatele za jeho rozhodnutí pochválil. Celková cena se předpokládá 800 tisíc korun bez DPH.

Rozhodne o ní výběrové řízení, které radní schválili vyhlásit. Osloveno bude pět vybraných firem.  Okna nejsou jediným problémem budovy. „Jsou tam třicet let staré koupelny i společné sociální zázemí. Zatím je to jen na přespání pro sportovce, kteří nejsou moc nároční,“ doplnil Ivan Radosta. Dodal, že jeden pokoj je ve velmi kritickém stavu. V něm budou muset začít s opravami co nejdříve.
Zrekonstruovat by ale potřeboval i hotel Stadion, který také spravuje SPOS.

Ubytování
V Milevsku chybí ubytovací kapacity pro turisty. Sporthotel a hotel Stadion je nabízejí, ale ne v takové kvalitě, jakou lidé požadují.