Milevská městská společnost SPOS už na restauraci ve Sport Hotelu neprodělává. Přestala ji provozovat a našla si pro ni nového nájemce. „Změnil se provozovatel restaurace v hotelu, lidé tam chodí na jídlo a slyším na něj jen chválu,“ konstatoval starosta Milevska Ivan Radosta.

Dříve restaurace fungovala jen od 11 do 15 hodin a o víkendech bylo zavřeno. Podle Ivana Radosty býval SPOS kvůli provozu restaurace ročně ve ztrátě přibližně 300 tisíc korun. Teď, když nemusí v restauraci zaměstnávat lidi a nový nájemce se snaží, se dostává do plusových čísel. SPOS ale dál provozuje hotel. „Teď se mohou bez problémů konat v Milevsku soustředění a zápasy, protože týmy, které sem přijedou, se mají kde najíst a také tam teď mohou přespat v pokojích na lepší úrovni, než tomu bylo dříve,“ konstatoval Ivan Radosta. Na proměně má podle něj zásluhu nový jednatel SPOSu Pavel Stejskal.

V hotelu Sport byly loni vyměněné vchodové dveřea okna a je tam už jedenáct nových koupelen. Je tedy připravený na fotbalovou sezonu a prázdninová soustředění. Oříškem pro město zůstává dál zchátralý sousední Hotel Stadion.

O co se jedná

Městská společnost SPOS se stará o všechna sportoviště ve městě a dva hotely Sport a Stadion. Stav hotelů byl už dlouho neutěšený.

Vedením SPOSu byl na podzim roku 2017 po odvolání původního jednatele radou pověřený starosta Ivan Radosta a od jara 2018 je jednatelem Pavel Stejskal.