Česká spořitelna skrouhla svou otevírací dobu na mirotické pobočce na dva dny v týdnu – úterý a čtvrtek. „Jsou to dost nešťastné dny, jelikož úřední dny máme pondělí, středa a pátek. Když sem jede někdo z přilehlých obcí, chce vyřídit všechno najednou a ne jet v pondělí na úřad a v úterý znovu do banky," nastínil starosta Mirotic Milan Brunclík.

Pobočka nyní spadá pod Klatovy. „Psal jsem tamní ředitelce dopis, ale dostalo se mi odpovědi, že nejsou peníze a tak dále. Budeme dál zkoušet vyjednat ještě aspoň jeden den, který by byl zároveň úředním dnem," řekl starosta s tím, že nepovažuje mirotickou pobočku za málo vytíženou. „Vždycky, když jsem tam přišel, byla fronta. Vidím z okna, že tam věčně stojí auta, vždyť sem jezdí lidé z Čimelic, Smetanovy Lhoty, Ostrovce a dalších obcí," konstatoval Milan Brunclík.

Jeho slova potvrzuje také Monika Chylíková z Mirotic. „Dva dny jsou málo. V úterý, kdy byl otevírací den, tam stála fronta ještě před otevřením. Chodí tam hodně lidí, a to nejen místních. Já osobně hodně využívám internetové bankovnictví, ale čas od času do spořitelny také potřebuji a vidím, že rozhodně není málo využívaná," zmínila obyvatelka města.

Žádná jiná banka v Miroticích není, pouze pošta. Nejbližší banka je v Písku a bankomat v Čimelicích. „Bankomat by asi nebylo špatné řešení, ale problém je, že bychom museli na provoz doplácet tři sta tisíc korun ročně, a to není pro město zrovna málo," doplnil starosta Milan Brunclík.

O omezení otevírací doby mirotické pobočky rozhodla Česká spořitelna na základě sledování a provádění analýz jejího využití. „Na základě toho upravujeme naši pobočkovou síť tak, aby byly pobočky na jedné straně přístupné klientům v místě a čase, kdy je opravdu využijí, a zároveň abychom dosáhli maximální efektivity provozu na straně druhé. Výsledkem toho pak bývá úprava otevírací doby, tedy její rozšiřování i zkracování, přesun poboček, otevírání nových poboček či uzavírání některých poboček stávajících," uvedla Klára Pačesová z Tiskového centra České spořitelny.

Spořitelna v Miroticích je otevřena v úterý a čtvrtek od 9 do 17 hodin s polední přestávkou od 12.30 do 13.30 hodin.