Nápad se sice zrodil loni při kamarádském povídání Anety Gillové s Monikou Hrochovou, ale uskutečnit se ho podařilo během posledních dvou týdnů. Napřed to začalo průzkumem na facebooku mezi přáteli, kdo by se přidal, a protože byla reakce lidí skvělá, vše se dalo do běhu.

V sobotu od jedenácti hodin do odpoledne se na návsi vařilo, smažilo, ohřívalo a nebo jen dorovnávalo na tácy. Linuly se tu vůně a spokojení návštěvníci nevěděli, co dřív mlsat, jestli dýňové dobroty, koláče, guláš, kozí sýr, pomazánky, vylepšené tradiční škubánky nebo grilované maso. Na ochutnání tady toho bylo na patnácti stáncích ještě mnohem víc. Děti se tu navíc vyřádily na skákacím hradě, který na akci zapůjčil Jihočeský kraj, a všem přálo skvělé počasí.

"Původně to měla být jen akce pro mladé, ale nakonec se do vaření zapojili i rodiče. Vážíme si toho, že se všichni ochotně zapojili a všechno jídlo připravili z vlastních prostředků. Žádné peníze jsme na to nikde nemusely shánět," usmívaly se spokojeně obě organizátorky. Kromě sousedů - kuchařů - jim vyšla vstříc i obec. Umožnila jim, aby akci uspořádaly na návsi, poskytla elektrické připojení a také posezení - lavice se stoly.

Akce odměnila všechny zúčastněné skvělou sousedskou atmosférou s báječným občerstvením a navíc pomůže tam, kde je to třeba. "Když jsme výtěžek spočítaly na 17 200 korun, příjemně nás to překvapilo. Ani jsme nečekaly, že se nám povede vybrat tolik peněz," řekla za organizátorky Aneta Gillová. Dodala, že se už všichni těší na příští rok a že už začínají přemýšlet o tom, jaká jídla návštěvníkům nabídnou. U charitativního poslání Jídlobraní chtějí zůstat. O tom, jaké organizaci výtěžek darují příště, se budou ještě rozhodovat.