Sousedé se mohli občerstvit domácími dobrotami, které připravily místní hospodyňky a organizátorsky. Kromě toho mohli ochutnat i několik výrobků z ekofarmy Čapí letka.Mohli se také na vlastní oči přesvědčit, jaký je postup při výrobě sýra.

Na úvod zahráli dětem členové Kovářovanu loutkové divadlo a jinak si mohly děti vyzkoušet třeba vypalování do dřeva, plstění, výtvarné techniky ,vyrobit si jednoduchý animovaný film, řádily u fotokoutku, kde si zkoušely různé rekvizity, hrály se deskové hry a podobně.

O hudební doprovod se postaral Josef Šindelář a vtipné divadlo předvedli petrovičtí divadelníci Prase na koni. Různé zajímavosti se mohli návštěvníci dozvědět i z oboru genealogie.

Organizátoři nezapomněli ani na hokejové fanoušky, kteří mohli na farské zahradě na plátně sledovat napínavý souboj našich reprezentantů s Rusy. Výsledek utkání byl snad jedinou vadou na kráse tohoto velmi vydařeného odpoledne, které si Kovářovští a sousedé jistě zase někdy rádi zopakují. Kdo se sousedské slavnosti v Kovářově zúčastnil, jistě nelitoval. Kromě pestrého programu si mohl v hezkém prostředí popovídat se svými sousedy z okolí, nebo se třeba i seznámit se sousedy z jiných obcí.

Petra Baštýřová