Panský dvůr v Krsicích, který nabízí restauraci i ubytování, si hostů dlouho neužil. Sotva mohl po více než dvou měsících opět otevřít a začít se chystat na sezonu, musel zase zavřít. „Zavolali nám z hygieny, že naši hosté, kteří tady dva dny bydleli, mají koronavirus, a protože jsme s nimi byli v kontaktu, musíme do karantény,“ poznamenal majitel Jiří Kulhánek s tím, že se jednalo o lidi z jiného kraje. „Netýká se to našeho kuchaře, ale ostatního personálu ano, takže jsme museli ze dne na den zavřít,“ doplnil.

Panský dvůr má nasmlouvané hosty na ubytování. „To nikoho nezajímá, ani jak to finančně zvládneme. Nikdo nám nic nedá,“ rozčiluje se Jiří Kulhánek, který společně s partnerkou Panský dvůr koupil teprve před pár měsíci. Nejhorší je podle něj ta nejistota, zda se to za nějakou dobu nebude opakovat.

Podle epidemioložky krajské hygieny Jitky Luňáčkové musí být ti, kdo se setkali s nakaženým, v karanténě 14 dní od posledního kontaktu. „Zhruba po pěti dnech podstoupí první vyšetření a na konci období druhé. Pokud budou testy negativní, karanténu ukončíme,“ vysvětlila hygienička.

První testy mají všichni z Panského dvora negativní.

Na jihu Čech je aktuálně v karanténě 25 lidí.