Michaela Čadková, 
Renata Hanusová, Lubomír Mužík, Richard Necuda, Monika Souhradová, Václav Strnad, Jan Šálek, Kateřina Vaňková a Liběna Vorlová. To jsou noví zastupitelé obce Ražice.

O složení zastupitelstva rozhodly sobotní mimořádné komunální volby. Ty byly vlastně jenom formalitou. Do zastupitelstva se dostalo všech devět zájemců z jediné kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů Obec lidem, uskupení bývalého starosty do voleb nešlo.

Jedinými otazníky před volbami tak například bylo, kdo dostane nejvíc hlasů či jaká bude volební účast. Ta lehce přesáhla 29 procent, posledních voleb v řádném termínu v říjnu roku 2014 se přitom zúčastnilo 59,21 procenta voličů.

Volit přišla například čtyřiasedmdesátiletá Helena Rajtrová z Ražic, místní rodačka. „K volbám mě přivedl zájem o to, aby to v obci šlapalo," zdůraznila Helena Rajtrová, které bylo líto, že se zastupitelstvo rozpadlo. „Škoda, že to takto dopadlo," podotkla s tím, že ale věří, že se vše bude zase upínat správným směrem. „Je třeba komunikovat, diskutovat," uzavřela seniorka.
  

Nikdo z oslovených lidí ve volební komisi nechtěl příliš komentovat neshody mezi zastupiteli, které vedly k rozpadu zastupitelstva a novým volbám.
  

To, že je potřeba se dívat do budoucna, považuje za důležité i Monika Souhradová, jednička kandidátky, která bude usilovat o post starosty. „Dva roky do konce volebního období nejsou moc dlouhá doba. Od února, kdy není zastupitelstvo usnášeníschopné, se agenda nakupila. Tu musíme vyřešit," komentovala priority Monika Souhradová s tím, že žádné velké projekty rozjeté nejsou. Hlavními úkoly tak bude stabilizovat obec.

Nové volby se v Ražicích konaly proto, že se tu rozpadlo obecní zastupitelstvu. Kromě Ražic se v sobotu nové volby uskutečnily v dalších jedenácti obcích České republiky.