Vozíčkář Jaroslav Jadlovský z Písku to má  do zaměstnání  asi sto metrů. Normálně to ujede za dvě minuty, teď mu to trvá o osm až deset minut déle. „Musím jet po chodníku, na vozovku se přes závěje nedostanu. Obruče u vozíku se obalí sněhem  a nemohu za ně pořádně zabrat," vysvětlil situaci vozíčkářů Jaroslav Jadlovský.

Kvůli sněhovým bariérám se nedostane do auta, takže pokud bude potřebovat k lékaři, musí si vzít taxi nebo objednat sanitku. „Bez pomoci rodiny a kamarádů se vozíčkář v tomto počasí rozhodně neobejde. Chodníky jsou většinou uklizené, ale problém je dostat se z jedné strany ulice na druhou. Myslím si, že by  lidé evidovaní na úřadu práce mohli pomoct při odhazování sněhu na přechodech," dodal Jadlovský.

Podle ředitele  Městských služeb Písek Josefa Hrádka při likvidaci sněhu pomáhá patnáct nezaměstnaných. Čistí hlavně přechody, ale situaci komplikuje nový sníh.


Zaměstnanci MSP v noci ze čtvrtka  na pátek v centru města shrnuli sníh na hromady, aby se uvolnil  prostor pro chodce a parkující auta. „Kdy začneme sníh z Velkého náměstí a přilehlých ulic odvážet, není ještě jasné. Přednostně se musíme vypořádat s dalšími sněhovými srážkami," uvedl Josef Hrádek.

Sníh se bude vozit na Nábřeží 1. máje, a to výhradně z historického centra, kde se vozovky neošetřují solí. „Městské služby musí evidovat, odkud sníh přivezou a jaké množství. Sníh neshrnují do vody, zůstává ležet na ploše a při oteplení  postupně odtává. Kvalita vody není ohrožena," zdůraznil vedoucí odboru životního prostředí MÚ v Písku Miloslav Šatra.