Flekačky na okraji Píseckých hor byly o víkendu rájem pro lyžaře. Policisté zaznamenali v sobotu dvě nehody. Těch drobnějších bylo více. Už od soboty zůstalo v příkopě u staré silnice na Budějovice v Semicích havarované auto.

Před vrstvou sněhu na silnicích varují silničáři. Výstraha ŘSD se obě víkendová dopoledne týkala konkrétně křižovatky silnic I/20 a I/4 Nová Hospoda.

Kvůli sněhové kalamitě museli zrušit své sobotní zápasy fotbalisté píseckého FC i milevského FC ZVVZ. "Museli jsme před zápasem obvolat lidi a utkání  kvůli množství sněhu odložit. Pro soupeře jde o generálku na start sezony o dalším víkendu, takže jsme se dohodli na termínu v úterý od 17.30 v Písku," sdělil místopředseda a sekretář FC Písek Jaroslav Hrdlička. Odložen je i zápas kategorie U16 mezi Pískem a Záhořím, který se měl hrát od 13 hodin.

Stejně jako v Písku se museli zachovat i milevští fotbalisté. Ti měli dnes od 14 hodin vyběhnout na domácím hřišti proti Veselí nad Lužnicí. "Vůbec bychom nestačili z hřiště odklidit sníh, který navíc neustále padá," podotkl správce milevského hřiště Zdeněk Pávec. 

Podle meteorologů by mohlo během soboty napadnout pět až deset centimetrů sněhu. Odpoledne pravděpodobně přeháňky ustanou. V neděli bude zataženo a může opět sněžit.

Komplikace hlásí i sousední Strakonicko. Podle dopravních informací policie je na silnici u obce Nišovice v délce 1.3 kilometru v úseku Volyně – Zlešice hlášena ledovka. Průjezd je možný jen se zvýšenou opatrností. Navíc komunikaci blokují kamiony. Tento stav tam může trvat až do nedělního rána.

Pozor na sníh na silnici si mají dát také řidiči jedoucí po silnici R4 na Prahu.