Ani v pátek ráno nepřestal jižní Čechy zasypávat sníh. Na silnicích došlo k několika dopravním nehodám, například ve Vrcovicích na Písecku se stala nehoda nákladnímu autu, které zapadlo. Místo je zhruba do půl jedenácté dopoledne neprůjezdné.

Zhruba do půl dvanácté počítají policisté s omezením dopravy v Okružní ulici v Budějovicích. Jeden jízdní pruh zde zablokovalo porouchané auto, zdržení řidičů může dosáhnout až deseti minut. V Pražské ulici se krátce před osmou ráno střetla dvě auta, nehoda se obešla bez zranění.

K nehodě nákladního a osobního auta došlo u Vodňan na Strakonicku. Záchranné složky zde musely vyprošťovat osoby, na místě se počítá s omezením do zhruba 10:20 hodin.

Předpověd počasí pro pátek a víkend pokračuje v trendu posledních dní. "Během pátku bude polojasno až oblačno, večer ojediněle slabé sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty -8 až -5 °C, na horách -12 až -9 °C. Slabý, postupně mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s," přiblížil meteorolog Daniel Maňhal s tím, že v noci na sobotu mohou klesnout až k minus šestnácti, při zmenšené oblačnosti pak až k minus devatenácti stupňům Celsia.

"V sobotu by mělo být polojasno až oblačno, zpočátku ojediněle sněhové přeháňky. Během odpoledne a večera ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty -7 až -4 °C, na horách -10 až -7 °C. Slabý severovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na severozápadní," přiblížil výhled na první víkendový den.