Snídani měli v režii rodiče a paní učitelka Klímová ze 3. třídy. Ti přišli nejdříve. Ale i další rodiče a učitelé přinesli buchty, saláty, kaše, jednohubky … V kuchyňce se pedagogové starali o doplňování zásob na stolech, ochotní rodiče každému zájemci uvařili lahodnou kávu a děti měly na výběr domácí mošt, různé druhy džusů, mléko nebo čaj.

Jídla bylo dost … ale smyslem této snídaně, která se stává na naší škole již tradicí, je posezení u stolu. Když se sejdou žáci, rodiče a učitelé a neřeší prospěch, ale povídají si o jídle (ženy o receptech), o počasí a zahrádce, o zálibách a cestování … dochází ke sblížení. Máme společný zážitek.

Občas jste mohli zaslechnout i anglickou konverzaci. Celý týden s námi ve škole prožila Diana z Denveru – americká učitelka, která podporuje naši školu. V 8 hodin pozvala žáky i jejich rodiče do tělocvičny na společné slovíčko – zahájení školního dne. Všichni jsme zpívali anglické písničky, které nás Diana učila, naslouchali jejímu vyprávění, jak prožila ve svém životě Boží povzbuzení.

Jedno společné ráno u snídaně … a kolik zážitků, zkušeností přineslo! Těšíme se na další.

Za ZŠ Cesta napsala Jana Slavíková