Muž a žena ji pod záminkou broušení nožů okradli o peníze. „Využili její chvilkové nepozornosti a odcizili jí v obývacím pokoji obálku, ve které měla uschováno 20 tisíc korun," upozornila mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Podle  Stanislava Bartoše se jedná o první případ za necelé čtyři roky, co dělá starostu. Zásadní problém vidí v důvěřivosti obyvatel.

Obětí podvodníků se podle dcery Jany v pondělí dopoledne stal i její otec z Písku. „Bylo to kolem deváté hodiny, když pracoval na zahradě. Oslovili ho tři muži, že mu výhodně vymění okapy. Otci je sedmdesát let, je důvěřivý a pustil je dál," líčí dcera Jana.

Události pak měly rychlý spád. Muži  snědé pleti okapy vyměnili, ale najednou požadovali namísto osmi set korun deset tisíc.  „Částka byla přemrštěná. Bratr, který má stavební firmu, spočítal, že by to stálo okolo 4600," vysvětluje paní Jana. Za pomoci dalších členů rodiny se mužů zbavili tím, že jim zaplatili pět tisíc korun.

Dopadnout ale mohli mnohem hůře.  „Muži několikrát chtěli vodu a když ji dostali, tak se nenapili. Asi chtěli využít nepozornosti a dostat se do domu," myslí si paní Jana, která doufá, že se důvěřivý otec  poučil. Není v rodině  ovšem jediný, který si rádoby výhodně nechal vyměnit okapy. Podobně dopadl i její strýc, ten za to zaplatil dvacet tisíc korun, přitom cena byla podle řemeslníka jen desetinová.

Policisté v souvislosti  s okradenou ženou v Křenovicích opět varují: „Nepouštějte neznámé do svých bytů a domů, podobné podvodné nabídky se opakují a pachatelům jde jen o jedno, využít důvěřivosti starších lidí, vloudit se k nim a připravit je o úspory."