Slavnost  Dotkni se Písku přilákala  o uplynulém víkendu  zhruba dvacet tisíc lidí. Vedle pestrého programu pro všechny generace k tomu jistě přispělo také  příznivé  počasí, bouřka a liják si tentokrát počkaly až do sobotní noci, kdy skončila poslední část programu – ohňostroj.

„Celkově jsme prodali 13 500 vstupenek, dva tisíce vstupenek dostali zdarma lidé, kteří v placené zóně bydlí nebo zde i o víkendu pracovali. Zdarma viděla slavnost tisícovka seniorů a dětí. Dále odhadujeme, že program mimo placenou zónu  viděly dva tisíce návštěvníků. Aby výčet byl úplný, dodám ještě, že zhruba 1200 bylo účinkujících a  stánkařů.  Letos poprvé měli zájemci možnost koupit si vstupenku prostřednictvím internetu," informovala  Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně a vedoucí kin Centra kultury Písek.

Prodaných vstupenek mohlo být zřejmě i více. Do vstupního vestibulu Sladovny, kde je sídlo  infocentra, přicházeli zejména ve čtvrtek a v pátek dopoledne zájemci  o vstupenky. Byli zaskočeni tím, že se tam neprodávají.
„Na slavnost nepůjdu, ale chtěla jsem  stokorunou podpořit město. Ale k pokladně kulturního domu to mám dost z ruky," postěžovala si dvaasedmdesátiletá Anna Řeháčková z Písku.

Ředitel pořádajícího Centra kultury  Písek Ctirad Havel potvrdil, že  vstupenky se dříve ve Sladovně skutečně prodávaly.

„Ale naposledy to bylo před pěti lety. Potom už jsme se  s vedením  Sladovny nedohodli. Bývalá ředitelka dokonce požadovala z každé vstupenky pětadvacet procent. To bylo pro nás nepřijatelné. Současné  vedení Sladovny je už  vstřícné a  věřím, že pro příští rok se dohodneme," ujistil Ctirad Havel.

Rozpočet letošní slavnosti  Dotkni se Písku byl tři  miliony korun, z toho 800 tisíc  byl příspěvek města.