Písecká Sladovna bude mít od srpna nového šéfa. Správní rada v úterý po poledni rozhodla, že galerii zaměřenou na ilustraci povede Tereza Dobiášová. Ta je na jihu Čech známá díky svým aktivitám kolem budějovického Kulturního domu Slavie a také jako vedoucí souboru Barevný děti. Během sedmi let tak bude mít Sladovna již pátého šéfa.

„Jako galerie se zaměřením na knižní ilustraci má Sladovna potenciál, aby fungovala jako kulturní centrum  pro rodiny s dětmi, a to s evropským významem," nastínila Dobiášová, která chce posílit interaktivní expozice a na spolupráci se dohodla s Petrem Niklem, americkou výtvarnicí Karey Rawitscher a plánuje oslovit také nakladatelství Baobab.

Dobiášová ve finále výběrového řízení zvítězila nad Vítem Kláskem, bývalým manažerem píseckého hotelu Biograf a spolupracovníkem FAMO. Co rozhodlo, přibližuje šéf správní rady Sladovny Radek Boček. "Rozdíl byl v tom, že Vít Klásek předložil sice dobrý manažerský projekt, ale zaměřený na sekundární doprovovodné programy, kdežto Tereza Dobiášová se zaměřila na umělecký rozvoj Sladovny - nejenom na ilustraci, ale na knihu jako takovou a přeshraniční spolupráci. Má rok na to, aby přesvědčila, nebo vyhořela," řekl Boček.

Více ve středečním Deníku