„Pokud by zůstal v současné podobě, bude zapadlý," podotkl starosta města Ondřej Veselý (ČSSD). „Ve středové části navíc není ani zázemí pro vstup do objektu, to je nutné vybudovat," zdůraznila ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová. „Neschválit skleněnou vstupní halu by bylo jako koupit si ferrari a dát na něj blinkr 
z trabanta," podotkl předseda správní rady Sladovny a zastupitel Radek Boček (ČSSD). Dva miliony naplánují Písečtí do rozpočtu příštího roku.

NOVINKY
Navigační a informační systém: nádvoří, příp. náměstí, vnitřek budovy- s otevřením nových expozic se bude měnit stávající systém.
Cena: 150 tisíc korun
Vybavení recepce a infocentra v Malé galerii – v současné Malé galerii je třeba zřídit novou hlavní recepci Sladovny.
Cena: 170 tisíc korun
Studie řešení návštěvnických cest, recepce (spojené s kavárenským provozem či občerstvením) a infocentra.
Cena: 45 tisíc korun
(Vše bude hrazeno z rezervy na investice ve Sladovně.)
Skleněná vstupní hala ke středové části budovy – není součástí investice do středové části.
Cena: 2 miliony korun
(v rozpočtu města na rok 2015)


Po sedmi letech fungování bude muset Sladovna investovat do oprav, což se nezdálo opozičnímu zastupiteli Zdeňku Kuličovi. „Překvapilo mě, že osvětlení nádvoří je dlouhodobě nefunkční, provoz fontány zastaralý. Kdo je zodpovědný? To jsme docela fanfaróni, když necháváme za 120 tisíc korun předělávat věci, které mají ještě několik let fungovat. Měli bychom se z toho poučit," zdůraznil Zdeněk Kulič (ODS).

Podle starosty se u tak velké stavby mohou problémy vyskytnout. „Hledání viníků nám do budoucna nepomůže," řekl starosta.

Kromě rekonstrukce středové části Sladovny bude potřeba po sedmi letech fungování objektu investovat také do oprav. „Během fungování a veřejné služby budovy se zcela přirozeně vyjevily některé prvky objektu jako nefunkční nebo špatně fungující a některé prostě dosluhují," uvedla ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová. Peníze na opravy našlo město díky úspoře nákladů na rekonstrukci středové části budovy. 

OPRAVY
Okapy: Při rekonstrukci (ve straně u nádvoří) byly zabudovány okapy do omítky. To způsobuje (v poslední době už neustálé) vlhnutí omítek.
Cena: 60 tisíc korun
Osvětlení nádvoří je dlouhodobě problematické a nefunkční, elektroinstalace ve fontáně je nevhodná, terén na nádvoří je nutné upravit.
Cena: 120 tisíc korun
Osvětlení a označení budovy od řeky: Budova Sladovny není od řeky žádným způsobem označena jako místo potencionálního zájmu pro turisty.
Cena: 200 tisíc korun
(Vše bude hrazeno z rezervy na investice ve Sladovně.)