Ve Zbelítově zavládlo nadšení. Obec jako jediná z Písecka získala dotaci z ministerstva pro místní rozvoj na vybudování dětského hřiště. Zbelítovští ho postaví na zahradě mateřské školy Skřítci.

„Ze získané dotace mám velkou radost," říká starostka Markéta Honzíková, která nedokázala odhadnout, čím jejich žádost zaujala. „Je stejná jako loni, jenom jsme ji jinak nazvali – Barevné hřiště pro naše skřítky," usmívá se starostka.

Zbelítovští začnou hřiště budovat o letních prázdninách, kdy školka nebude fungovat. „Jeho součástí bude gymnastický prvek šestiúhelník, houpačka, zídka s malou lezeckou stěnou, kolotoč a pružinové houpačky," jmenuje prvky Markéta Honzíková.

Hřiště budou využívat jen děti z mateřské školy. „Moc se na něj těším. Nejvíc asi na houpačky," řekl šestiletý Fanda Přibyl. Jak říká Markéta Honzíková a učitelka školky Kristýna Přibylová, děti se nového hřiště nemohou dočkat. Často se ptají, kdy  konečně bude.

Na školní zahradě je nyní pouze altán a pískoviště.  „Jsme rádi, že děti budou mít větší vyžití, hlavně to sportovní. Potřebují to, jsou dost pohybově nadané," říká učitelka Přibylová a dodává, že děti dvakrát kreslily, jak si hřiště představují, a jejich obrázky byly součástí žádosti o dotaci. Obec na vybudování hřiště získala dotaci ve výši 278 tisíc korun, spoluúčast obce je 120 tisíc korun.

Mateřská škola Skřítci má plnou kapacitu,  pětadvacet dětí.  „Osm odchází do školy a ještě máme tři volná místa," počítá Markéta Honzíková. Zájemci se tak do zbelítovské školky  ještě mohou hlásit.  Školka ve Zbelítově znova funguje od září 2010.