Vymalované třídy i nové zázemí čekají na školáky, kterým příští týden začíná nový školní rok. Čím je školy ze Sepekova, Bernartic, Kovářova a Chyšek překvapí?

V Sepekově, kde by mělo nastoupit 112 žáků, potěší všechny děti. „Vymalovali jsme všechny třídy," informovala ředitelka Jaroslava Chotěborská. Dalším vylepšením jsou v některých třídách nové skříňky či stojany na závěsné tabule.
V Bernarticích uskutečnili práce za více než dva miliony korun. Tím hlavním je rekonstrukce mateřské školy, která se týkala výměny oken a vstupních dveří, zateplení fasády a úprav okolí. Je to téměř hotové.

„Novinkou ve škole je malá tělocvična, která bude sloužit veřejnosti i pro potřeby školy. Jedná se o malý gymnastický sál," uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Bernartice Ilona Hrychová.

Chyšecká základní škola hlásí novinek hned několik. Týkají se tříd, sborovny, družiny i školní kuchyně. „Ve sborovně a ve družině jsme vyměnili nábytek. Do družiny jsme také dali nový koberec. Ve zbylých třídách jsme vyměnili umyvadla a obklady. Dali jsme nové osvětlení ve školní kuchyni a přilehlých prostorách. Nyní vylepšujeme školní zahradu," popsala včera ředitelka chyšecké základní školy Jana Korandová.

To v Kovářově budou v hlavní rekonstrukci pokračovat v září. Jedná se o kompletní obnovu školní kuchyně, která začala na konci května, kdy kuchařky přesunuly svoje zázemí do kulturního domu. „Byl bych rád, kdybychom v říjnu už otevřeli kuchyni ve škole. Jestli to bude na začátku měsíce nebo uprostřed, to zatím nedokáži říci," sdělil ředitel kovářovské školy Libor Mandovec. Pro děti a učitele to znamená, že na obědy budou minimálně ještě celé září docházet do kulturního domu, jehož restaurace zatím nemá provozovatele.

Nový školní rok začíná v pondělí 1. září. Další prázdniny, které na děti čekají, jsou podzimní. Těšit se na ně mohou v pondělí 27. a ve středu 29. října.