Vedení města vyhlásilo na jaře výběrová řízení na tři ředitelské posty, a to dvou školek a jedné základní školy. Jeden z nich je teď neobsazený.

Ve výběrovém řízení obhájil svou pozici ředitel 1. ZŠ T. G. Masaryka Martin Hrych, ředitelka MŠ Sluníčko Zdeňka Fraňková odcházela do důchodu a místo ní byla komisí vybrána Marcela Fořtová.

O školce
Školku Klubíčko navštěvuje přibližně sedmdesát dětí. Radní města vyhlásili nové výběrové řízení na její ředitelku.

Komplikovaná situace ale vznikla v MŠ Klubíčko. „Do prvního výběrového řízení se nám nikdo nepřihlásil, proto jsme vyhlásili druhé, do kterého se přihlásily dvě uchazečky – dosavadní ředitelka Anna Říhová a Jitka Imbrová, která výběrové řízení vyhrála,“ vysvětlil starosta Ivan Radosta.

Dodal, že podle výběrového řízení byly obě schopny školku řídit. „Uvědomovali jsme si, že se výběrové řízení uskutečnilo pozdě v srpnu. Jitka Imbrová nastoupila 20. srpna, ale po týdnu podala z osobních důvodů rezignaci,“ upřesnil vzniklou komplikaci Ivan Radosta.

To, že odstoupila z osobních důvodů, potvrdila i Jitka Imbrová, která pokračuje ve své dosavadní práci ředitelky školky v Kostelci nad Vltavou, kde je u rodičůi dětí velmi oblíbená. Celou situaci nechtěla komentovat. Důvodem ale rozhodně nebylo to, že se jednalo o velkou městskou školku. Vedením Klubíčka je zatím pověřená zástupkyně ředitelky Iva Jírovcová a je vyhlášené nové výběrové řízení.