„Do školy plavání chodí devětatřicet dětí, sice nevyužívají městské sportoviště, ale bazén v domě s pečovatelskou službou, což je taky městská organizace. Když si vezmu, že nohejbalový klub Tukani má osm členů a dostane 25 tisíc korun a škola plavání deset. Připadá mi to jako nepoměr," konstatovala Marie Jelenová.

Předseda sportovní komise Ivan Radosta s její argumentací nesouhlasil. „Tukani musí osmdesát procent prosportovat na městských sportovištích, takže jim zbyde pět tisíc korun. Školička plavání není vyloženě oddíl, je registrována fyzickou osobou. To je rozdíl. A také nesportuje na městském sportovišti. Pokud rada rozhodne, že se jím bazén stane, tak  je  to něco jiného," vysvětlil Ivan Radosta.

Zvýšit příspěvek pro školu plavání o pět tisíc korun, z deseti na patnáct, zastupitelé podpořili, byť ne jednoznačně. Proti byl Ivan Radosta a Miroslav Doubek a zdrželi se Martinové Kupec a  Třeštík.

Škola plavání si oproti návrhu tedy polepší, ale taneční skupina EFK Jaroslava Kálala naopak o peníze přijde. Nedostane 38 tisíc korun, ale 33 tisíc. Navrhl to radní Zdeněk Hobzek. „Kulturní komise posuzovala žádosti o granty, kde EFK taky žádá o peníze. Navrhli jsme jim přidělit relativně dost vysokou částku. Myslím, že tady je možné zvážit, zda se navržený příspěvek nedá o něco snížit," řekl Zdeněk Hobzek. I tento bod většina zastupitelů podpořila.

Nejvíc peněz dostali fotbalisté (1,04 milionu korun), například hokejový oddíl obdrží dvě stě tisíc korun. Ten jako jediný za sportování na městských sportovištích nic neplatí.  Město mělo  na příspěvky na sport v rozpočtu připraveno 2,8 milionu korun, ale rozdělilo o 79 tisíc korun více.

Více v dalších dnech.