"Vlak naštěstí narazil až do návěsu projíždějícího kamionu a tak řidič vozu neutrpěl žádné zranění. Vlaková souprava se však po kolizi ocitla mimo koleje. Při střetu se ve vlaku zranil strojvedoucí a také jedna cestující," uvedl k nehodě mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Na místo vzlétl také vrtulník zdravotnické záchranné služby, který ale později záchranáři vzhledem k lehčím zraněním odvolali. "Mladší žena byla s podezřením na poranění hrudníku transportována k dalšímu ošetření na chirurgické oddělení písecké nemocnice, stejně jako muž středního věku, který utrpěl lehká zranění v oblasti obličeje, hrudníku a končetin," upřesnila k zásahu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová. Nikdo další při nehodě zraněn nebyl.

Celkový účet za nehodu šplhá ke 12 milionům korun. "Škoda byla odhadnuta na 11 700 000 Kč s tím, že škoda na vlaku byla vyčíslena na 10 milionů, na kamionu 1,25 milionu a 450 tisíc na trati," vyčíslil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Proč vjel řidič s kamionem na železniční přejezd teď budou zjišťovat písečtí dopravní policisté. "Podle prvotních informací bylo světelné a zvukové zabezpečovací zařízení v provozu a funkční," řekl Jiří Matzner a dodal, že nehoda, respektive jednání řidiče nákladního vozu,

bude prověřováno pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.