Město Písek v nejbližší době vypíše výběrová řízení na tyto dvě akce. Jak uvedl starosta města Michal Čapek, podle předpokladu by se náklady na vybudování skateparku měly pohybovat kolem deseti milionů korun bez daně. "Prodloužení ulice Vinařického a připojení na silnici na Topělec by pak mělo vyjít na zhruba šest milionů korun,” poznamenal starosta.

V případě, že se podaří vysoutěžit dodavatele, mohlo by se se stavbou skateparku na místě nevyužívaného multifunkčního hřiště na okraji sídliště začít už v dubnu. Hotovo by mělo být za čtyři měsíce.

Veřejná beseda k ZEVO Písek.
Plánovaná spalovna u Smrkovic víří emoce. Místní ji nechtějí, píší petici

„Skatepark bude tvořen modelovanou betonovou plochou a ocelovými doplňky. Zvolené prvky umožní nejen jízdu na skateboardu, ale i na koloběžce nebo kole,“ zmínil Michal Čapek. Počítá se podle něj s tím, že skatepark bude volně přístupný. V této lokalitě je služebna městské policie a funguje tu i asistent prevence kriminality, bude tak možné zajistit častější dohled nad tímto sportovištěm.

Současně se skateparkem se bude dělat prodloužení místní komunikace v ulici Vinařického a součástí prací bude také výstavba nového dopravního napojení na silnici na Topělec. Díky tomu se zlepší dopravní obslužnost této lokality a vznikne propojení silnice třetí třídy s novou parkovací plochou. Práce by mohly začít na přelomu března a dubna a hotovo by mělo být za tři měsíce.